Reklam
Reklam

ÇAKIRLAR: “BU İTTİFAKIN RUHUNA AYKIRI”

ÇAKIRLAR: “BU İTTİFAKIN RUHUNA AYKIRI”
  • 01.02.2021
Reklam

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar ve Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, bugün Keşan İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Saat 11.30 sıralarında ilçe başkanlığına gelen Çakırlar ve Demir’i, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ile partili yöneticileri karşıladı.

SARIKEÇE: “İKTİDARA, PERİŞAN OLAN İNSANLARI BİRLİKTE GÖRELİM ÇAĞRISINDA BULUNUYORUM”

Basın toplantısında ilk olarak konuşan İlçe Başkanı Sarıkeçe, ülkenin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek, şunları ifade etti: “İktidar partisi her ne kadar ‘her şey yolunda’ havası verse de bizler gibi çok ciddi bir kitle konunun farkında. İktidara buradan bizlerle birlikte vatandaşlarımızı, köylerimizi, perişan olan insanları birlikte görelim çağrısında bulunuyorum.”

DEMİR: “PEYDERPEY ALINAN TEDBİRLERDE ÇÖZÜM OLUŞTURMUYOR”

Daha sonra konuşan İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir de pandemi döneminde hükümetin aldığı tedbirlerin yeterli olmadığına dikkat çekerek, “Peyderpey alınan tedbirlerde çözüm oluşturmuyor.” dedi.

Ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Demir, basın mensuplarının, İYİ Parti’li Edirne Belediye Meclis üyelerinin disipline sevk edilmesi konusuyla ilgili de Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı suçladı.

“BENİM MECLİS ÜYELERİM İLE UĞRAŞMASIN”

İttifak kurdukları Cumhuriyet Halk Partisi’yle bu güne kadar en ufak bir sıkıntı yaşamadığının altını çizen Ekrem Demir, “Belediye Başkanı da lütfen kendi asıl işleriyle uğraşsın. Meclis üyelerini bıraksın. Benim meclis üyelerim ile uğraşmasın. Benim partimin içerisine bir Allah’ın kulu karıştıramaz. Hiç kimse elini partimin içerisine sokamaz, müsaade etmem. Sağ oldukça müsaade etmem, partililerimin hiçbiri de müsaade etmez. Herkes asıl işini yapacak.” diye konuştu.

ORHAN ÇAKIRLAR

Basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar da iktidar partisinin seçilmişlerini sokağa çıkmaya davet etti.

“Genel başkanımız devamlı olarak sahalarda, esnaflarımızı ziyaret ediyor. Vatandaşımızın sorunlarını her hafta, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki grup toplantısında milletin kürsüsünde izah etmeye çalışıyor.” diyen Çakırlar, kırsal bölgelerdeki vatandaşların sıkıntılarını dinlemek için ziyaretlerde bulunduklarını söyledi.

ÇAKIRLAR: “BU İTTİFAKIN RUHUNA AYKIRI”

Açıklamasının devamında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı da eleştiren Milletvekili Orhan Çakırlar, şöyle dedi: “Çok başarılı olan ittifak belediye başkanları var ama başarısız olanlar da var. Örneklemek gerekirse kendi ilimin belediye başkanını söyleyebilirim.

2019 yılı şubat ayında <İllerin birer takımı üçüncü ligde oynasınlar> diye bir kanun teklifi verdik. Ama reddedildi. Sonra bir kararla Edirne bal liginden profesyonel üçüncü lige alındı. Sayın Belediye Başkanı, televizyonda <Sayın AKP İl Başkanına, Sayın AKP Milletvekili Fatma Aksal’a teşekkür ederim> dedi. Oysaki İYİ Parti İl Başkanı ve milletvekilini ağzına bile almadı. Hep söylüyoruz diyoruz ki biz Cumhuriyet Halk Partisi ile Katolik nikahı yapmadık. Bu ittifakın ruhuna aykırı.”

Partinin yerel yöneticilerinden, bölgedeki her türlü sıkıntının kendisine bildirilmesini isteyen Orhan Çakırlar“Biraz gayret sarf etmek lazım. <Şurada şu sıkıntı var, burada sıkıntı var> deyin. Bu geldiği sürece biz TBMM’de dile getiririz.” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ