Reklam
Reklam

ÇAKMAK: “HALKIMIZIN BU FİYAT DÜZENLEMELERİNİ OLGUN KARŞILAMASINI BEKLİYORUZ”

ÇAKMAK: “HALKIMIZIN BU FİYAT DÜZENLEMELERİNİ OLGUN KARŞILAMASINI BEKLİYORUZ”
  • 29.11.2021
Reklam

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, esnafın yeni fiyat tarifelerinin çıktığını belirterek, fiyat artışlarından ötürü vatandaşlardan anlayış beklediklerini dile getirdi.

Son zamların giderlerde çok fazla artış yaşandığını bu nedenle esnaftan yeni fiyat düzenleme taleplerinin geldiğini ifade eden Çakmak, “Son iki ayda yeme içme sektörlerine, temel gıda girdilerine yapılan zamlar, esnaflarımızı çok zor durumda bıraktı. Üç aydır esnaflarımız, yatıyor zam, kalkıyor zam, esnaflarımız bu gün aldığı malzemeleri bir hafta sonra aynı fiyata alamıyorlar.” dedi.

Hüseyin Çakmak son dönemde ciddi zam gelen ürünlerle ilgili de şu örnekleri verdi:

Bir teneke 18 LT sıvı yağ            350 TL

12lik Tüp Gaz                             200 TL

1 Ton Kömür                           1.350 TL

1 Kg Çay                                     50 TL

1 Kg Peynir                                  70 TL

1 Kg Zeytin                                  50 TL

1 Kg Kıyma                                  80 TL

1 Kg Kuş Başı                            100 TL

1 Çuval Un                                 315 TL

1 Kg Kuru fasulye                        30 TL

1 Kg Nohut                                  30 TL

1 Kg Toz Şeker                                        10 TL

1 Öğrencinin bir yurt ücreti       20.000 TL

“ELEKTRİK, SU DOĞAL GAZA GELEN ZAMLARIN TAKİBİNİ YAPAMIYORUZ”

Çakmak açıklamasını şöyle sürdürdü: “Akaryakıta bir ayda 5 defa zam geldi. Elektrik, su doğal gaza gelen zamların takibini yapamıyoruz. Halkımız, özetlediğimiz zaruri temel ihtiyaç ve girdilere yapılan zamları takip ediyoruz. Keşan lokantacı kahveci ve otelciler odamız yönetim kurulu olarak bu zamlar karşısında esnaflarımızdan talep edilen yeni fiyat tarife taleplerini değerlendirdik. Edirne esnaf ve sanatkârlar odaları birliği yönetim kurulundan yaptığımız, odalarımızın tüm mesleklerine yeni fiyat düzenleme talebimizi değerlendiği yeni fiyat düzenlenmesini yazıp odamıza kararlarını bildirdiler. Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası’nın park, çay bahçesi ve kafeterya, köfteci ciğerci ve satır et, kebapçı, dönerci ve kokoreççiler, lokantacılar, börekçiler, yufkacılar, kasaplar, susam helvacılar, pastaneler, otelciler ve pansiyoncular, internet cafeler, merkez Keşan kahveciler, köy kahvecileri, simitçi meslek gruplarındaki üyelerimizin fiyat tarifeleri düzenlenerek dağıtımına başlanmıştır.

Hepimiz evlerimize alışveriş yapıyoruz. Halkımızın bu fiyat düzenlemelerini olgun karşılamasını bekliyoruz. Esnaflarımız ülkemizin temel taşlarıdır.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ