Reklam
Reklam

ÇAMLIKENT CAMİSİ’NDE BERAT KANDİLİ ÖZEL PROGRAMI DÜZENLENDİ

ÇAMLIKENT CAMİSİ’NDE BERAT KANDİLİ ÖZEL PROGRAMI DÜZENLENDİ
  • 07.03.2023
Reklam

Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Müftülüğü işbirliğinde Berat Kandili vesilesiyle düzenlenen program kapsamında Kahramanmaraş merkezli meydana gelen, 10 ili etkileyen depremde hayatını kaybedenler ve tüm şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti okutuldu.

Saat 17.30 sıralarında Asri Mezarlık’taki Şehitlik’te gerçekleştirilen programa; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, CHP İlçe Başkanı Saner Özdilek, İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Bayram Ali Kalfalar, bazı kurum amirleri, Keşan’da misafir edilen deprem mağduru aileler ile vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Helvacıoğlu, “Bugün tüm halkımızla manevi atmosferini birlikte paylaşacağımız bir güne daha ulaşmanın huzuru içindeyiz. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’a yaklaşırken, Berat Kandili vesilesiyle de manevi duygularımızın üst seviyelere yükseldiği bir geceyi yaşayacağız. Bu mübarek günde depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımız, hastanelerde şifa bekleyen tüm kardeşlerimiz için dualarımızı göndermek istedik. Diliyorum ki; ailelerimiz, milletimiz, ülkemiz ve Keşan’ımızın birlik beraberliği, daha da ileriye taşınsın. Acılarımızı en derinde hissettiğimiz şu günlerde yardıma muhtaç herkesin elinden tutacak, mağdurların haklarına sahip çıkacak, bu manevi gecenin bizlere yüklediği sorumlulukları daha da içten hissedeceğiz. Diliyorum ki bu gece; sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü geçerli kılmak için bizlere önemli fırsatlar versin. Bu gece birlik ve beraberliğimizi pekiştirelim. Sevdiklerimize sımsıkı sarılalım. Elimizi ve gönlümüzü uzanabildiğimizce açalım, kardeşlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesine gayret gösterelim. Ben bu vesileyle; Berat Kandilimizin bütün insanlığın selametine, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşmanın ve merhametin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Buradan tekrar; vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum. Başta yaralılarımız olmak üzere mücadele veren herkesin Allah yar ve yardımcısı olsun. Tüm İslam aleminin Berat Kandili mübarek olsun.” dedi.

Program; Yiğit ve Keşan İlçe Müftülüğünde görevli imam hatipler tarafından Yasin-i Şerif okunması ve duaların edilmesinin ardından sona erdi.

ÇAMLIKENT CAMİSİ’NDE BERAT KANDİLİ ÖZEL PROGRAMI DÜZENLENDİ

Berat Kandili Özel Programı ise Çamlıkent Camisi’nde gerçekleştirildi.

Saat 19.40 sıralarında başlayan programa; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit ve vatandaşlar katıldı.

Programda; Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve ilahiler söylendi.

Yiğit’in, Berat Kandili’nin anlamıyla ilgili yaptığı konuşmanın ardından program, dua edilmesiyle sona erdi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ