Reklam
Reklam

CHP EDİRNE İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞINA SERGEN KURU SEÇİLDİ

CHP EDİRNE İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞINA SERGEN KURU SEÇİLDİ
  • 07.09.2020
Reklam

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Gençlik Kolları kongresi, 5 Eylül 2020 Cumartesi günü gerçeleştirildi.

CHP Edirne İl Başkanlığında düzenlenen kongre, saat 10.00’da saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kongrede, gündem maddelerinin görüşülmesi ve konuşmaların yapılmasının ardından seçime geçildi.

Tek listeyle gidilen seçimlerde, CHP Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı Sergen Kuru seçildi. Yapılan seçimde, CHP Keşan Gençlik Kolları Başkanı Emre Şevik de kurultay delegeliğine seçildi.

Yeni seçilen yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Ahmetcan Aşık, Alaattin Bıçak, Almina Binici, Ali Cem Çetin, Tolga Çetin, Erhan Balgamış, Aylin Makas, Taha Savaşçı, Çağatay Tasmalı, Kaan Türüng, Recep Uslu, Çağdaş Uysal, Berkay Varel, Ayşenur Yirmibeşler.

Kurultay Delegeleri de şu isimlerden oluştu: Sergen Kuru, Emre Şevik, Ahmet Kıyı ve Armağan Küçün.

ŞEVİK: “GENÇLERE FIRSAT VERİLDİĞİNDE NELERİ BAŞARABİLECEKLERİNİ GÖSTERECEĞİMİZE İNANIYORUM”

Kurultay delegeliğine seçilen Emre Şevik, şu açıklamada bulundu: “CHP Gençlik Kolları olarak önümüzdeki seçimlerde partimizi iktidar yürüyüşünde en büyük katkıyı gençlerin verebileceğine inanıyorum. Yeni oluşacak gençlik kolları il-ilçe bazında yerel ve genel sorunlarına öncülük edip sahada yer alacaktır. Gençlere fırsat verildiğinde neleri başarabileceklerini göstereceğimize inanıyorum. Dev çınarımızın, genç filizleri olarak hiçbir görevden kaçınmadık. Partimizin politikalarını, 6 okumuzu, Atatürkçülüğü her ortamda savunduk ve anlattık. Gençler olarak güzel günler için mücadele edecek gücümüz, mutlu yarınlarımızı hazırlamak için inancımız tamdır ve hep var olacaktır. Bizim tüm ilçelerimizin gençlik örgütlerinde mücadele etmiş gençlerimizi; merkez yürütme kurullarında, vekilliklerde, başkanlıklarda, belediye meclislerinde ve il genel meclislerinde her zaman görmeyi umut ediyorum. Tüm genç arkadaşlarımız iktidarı yakın bir parti olarak, il kongremizi gerçekleştirdiğimizi unutmayalım. Muhalefet kanca atmış bir parti değil, iktidara demir atmış bir partidir. Gençlik Kolları Başkanlığımın 2. döneminde beni bu onurlu göreve layık gören başta il başkanım Sergen Kuru olmak üzere tüm delegelerimize teşekkür ediyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ