Reklam
Reklam

CHP EDİRNE MİLLETVEKİLİ DOÇ. DR. OKAN GAYTANCIOĞLU’NUN KURBAN BAYRAMI MESAJI…

CHP EDİRNE MİLLETVEKİLİ DOÇ. DR. OKAN GAYTANCIOĞLU’NUN KURBAN BAYRAMI MESAJI…
  • 31.07.2020
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Gaytancıoğlu mesajında, şunları ifade etti: “Birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerini verdiğimiz bayramlarımızı ulusça yaşadığımız zorluklar nedeniyle buruk bir biçimde kutluyoruz.

COVİD-19 salgını yüzünden bayramlarımıza özel birçok âdeti yerine getiremiyoruz. Hem kendimiz hem de sevdiklerimizin sağlığına iki kat özen göstermemiz gereken günlerden geçiyoruz. Yine de bu günler; yanlarına gidemesek, kucaklaşamasak da sevdiklerimizi arayıp seslerini duymak, böylece yarınlara hep birlikte umutla bakmak için bir fırsattır.

Ülkemizin bu salgın öncesinde yaşadığı ekonomik kriz, salgınla birlikte daha da ağırlaşmıştır. Yurttaşlarımız bu krizi her en derinden hissetmektedir. Bayramlar artık çocuklara harçlık verip sevindirilen günler olmaktan çıkmış, ‘Neyle harçlık vereceğim’ diye kara kara düşünülen günlere dönüşmüştür.

Bu zor ve karanlık günleri aşacak, yeniden bayramları bayram gibi yaşayacağız. Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olanların, ne korkacakları bir zorluk ne de aşamayacakları bir engel vardır.

Ulusça kutlamakta olduğumuz Kurban Bayramının ülkemize dayatılan bölücü, dışlayıcı, kindar dilden ve düzenden kurtulmamız için fırsat olmasını diler; yurttaşlarımıza birlik, kardeşlik ve dayanışma içinde sevdikleriyle birlikte, sağlık ve huzur içinde geçirecekleri nice bayramlar dilerim.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ