Reklam
Reklam

“DELİL VAR, ŞİKAYET VAR, NEDEN TUTUKLAMA YOK?”

“DELİL VAR, ŞİKAYET VAR, NEDEN TUTUKLAMA YOK?”
  • 31.08.2020
Reklam

Son zamanlarda esnafı canından bezdiren çocuk hırsızların, her yakalandıklarında ifadesi alıp serbest bırakılması vatandaşları çileden çıkarıyor.

Her gece 10’dan fazla hırsızlık olayının meydana geldiği Keşan’da, en fazla zararı ise esnaf görüyor. COVİD-19 nedeniyle işleri bir hayli azalan esnaf, hırsızlık olayları nedeniyle de hem maddi hem manevi zarara uğruyor.

Esnafı üzen konu ise gece yaşanan hırsızlık olayını yapan çocuk hırsızın, öğle saatlerinde yakalanıp birkaç saat içersinde serbest bırakılması ve aynı çocuğun ertesi gece de bir başka işyerine girmesi oluyor.

“HIRSIZLIK, DELİL VE ŞİKAYET VAR NEDEN TUTUKLAMA YOK?”

Konuya tepki gösteren esnaflardan biri olan Çağlar Topuz, önceki akşam çarşıdaki işyerine hırsız girdiğini belirterek, “Hırsızlık var, delil var, şikayet var neden tutuklama yok!” dedi.

Son dönemde aile olarak 5 hırsızlık olayı yaşadıklarını ve hepsinin altından da aynı suça sürüklenen çocukların çıktığını belirten Topuz, “Elimizde güvenlik kamerası görüntüleri olmasına rağmen, savcılar ve hakimler neden bu çocukları serbest bırakıyor. Biz her gece tedirgin bir şekilde uyumak zorunda mıyız. Başımızı yastığa koyduğumuzda yarın iş olacak mı diye düşünmüyoruz; acaba bu akşam hırsız girecek mi diye endişe duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

“GÖREVE DAVET EDİYORUZ”

“Bir an önce emniyet güçlerimizle birlikte adliye mensuplarını da göreve davet ediyoruz.” diyen Çağlar Toğuz, “Eğer bu hırsızlık olaylarını yapan kişileri bizler kendimiz yakalarsak, emniyet mensuplarımız karşımıza hangi suçlama ile gelecek bilmiyoruz. Savcı ve hakimlerimizi göreve davet ediyoruz. İllaki birilerinin canı yanacak belki o zaman görevlerini yapacak.” diye konuştu.

Topuz daha sonra güvenlik kamera görüntülerini basın mensuplarıyla paylaşarak, çocuk hırsızın nasıl bir rahatlıkla olayı gerçekleştirdiğini gösterdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ