Reklam
Reklam

DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK İÇİN YÜRÜDÜLER…

DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK İÇİN YÜRÜDÜLER…
  • 16.07.2019
Reklam

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ kapsamında düzenlenen program dün akşam da devam etti.

Saat 21.00’de Keşan Orman İşletme Mdürlüğü önünde kortej toplandı ve Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü.

Burada toplanan protokol ve halk, Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşını söyledi.

Günün önlem ve anlamını belirten konuşmayı ise Keşan Kaymakamı Nuri Özder yaptı.

Özder konuşmasında şunları ifade etti: “15 Temmuz şehitlerini anma demokrasi ve milli birlik günü programına hoş geldiniz. 15 Temmuz 2016 tarihinde hain FETÖ Terör Örgütü tarafından yapılmak istenen darbe girişiminin 3. yıldönümünde bu girişimi bir kez daha nefretle kınıyor ve lanetliyoruz.

 15 Temmuz gecesi ülkemizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını, yine bu aziz milleti doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuştur.

Bu hain teşebbüs; cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, demokrasimize, özgürlüğümüze, milli birlik ve beraberliğimize karşı yapılmıştır. Bu alçak darbe girişimi sırasında Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, güvenlik birimlerimiz, devlet binalarımız bombalanmış tır. Halkımızın üzerine ateş açılmıştır. Milletimiz bu korkunç tabloya rağmen, alçak saldırıya karşı durmuş, devletine ve demokrasine sahip çıkmıştır. Bu hain darbe girişimi Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, hükümetimizin kararlı duruşu, bütün siyasi partilerimizin Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında, darbe karşıtı duruşları ve en önemlisi milletimizin kahramanca mücadelesi sayesinde başarıya ulaşamamıştır. Halkımız cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine meydanları doldurmuş, yeri geldiğinde ölümü bile göze alarak, silahların önüne geçmiştir. Şehit olmuş, gazi olmuş fakat darbecilere geçit vermemiştir. Milletimiz o gece bütün farklılıklarını bir kenara bırakıp, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, vatanına sahip çıkmıştır. 15 Temmuz vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğinin, bütün dünyada bir kez daha gösterildiği bir tarih, dünya toplumlarına ve devletlerine ders veren bir destan olmuştur. Bizler, birlik ve beraberliğimizin muhafaza ettiğimiz sürece, bu hain saldırılar hiçbir zaman başarıya ulaşamayacaktır. 15 Temmuz’da Türk milleti bunu bütün dünyaya göstermiştir. Bu vesile ile başta Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahramanlık ve mücadeleleri ile bir kez daha tarih yazan şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Bütün kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımızı bildiriyoruz.”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili videoların sinevizyon aracılığı ile halka sunulması ile devam eden programda, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu şiirler, ardından da Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu.

Program, semazen gösterisi ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili videoların sinevizyon aracılığı ile halka sunulmasıyla sürdü.

Saat 00.13’te ise camilerde sala okundu. Şehitleri için dua ve Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından program, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili videoların sinevizyon aracılığı ile halka sunulmasıyla sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ