Reklam
Reklam

EDİRNE VALİLİĞİ UYARDI: “HAYATİ İHTİYAÇ OLMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN”

EDİRNE VALİLİĞİ UYARDI: “HAYATİ İHTİYAÇ OLMADIKÇA DIŞARI ÇIKMAYIN”
  • 01.04.2020
Reklam

Edirne Valiliği’nce bazı mahallelerde corona virüsü vakalarının tespit edildiği belirtilerek, kentte yaşayanlardan hayati ihtiyaç olmadıkça dışarı çıkmaması istendi. Polis ekipleri de anonslar yaparak, vatandaşları evlerinde kalmaları konusunda uyardı.
Edirne Valiliği, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, kentin bazı mahallerinde corona virüsü vakası tespit edildiğini belirtilerek, vatandaşlardan mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamalarını istedi.

Açıklamada, “Değerli hemşehrilerimiz bazı mahallelerimizde corona virüs vakası çıkmıştır. Bu süreçte kendinizi ve sevdiklerinizi korumak adına ikinci bir uyarıya kadar lütfen çok hayati bir ihtiyaç olmadıkça evinizden dışarı çıkmayınız. Komşularınızı ziyarete gitmeyiniz, ziyaret taleplerini de kabul etmeyiniz. Tedbirli olunuz.” denildi.
YUNUS EKİPLERİ DEVRİYE GEZEREK ANONS YAPTI
Valiliğin uyarısının ardından polis ekipleri kentin cadde ve sokaklarında devriye gezerek, anonslarla vatandaşları evlerine gitmeleri konusunda uyardı. Kentin trafiğe kapalı en önemli caddesi Saraçlar Caddesi üzerinde devriye gezen Yunus ekipleri megafonla, “Mecbur olmadıkça dışarı çıkmayın. Lütfen evinize dönün.” uyarısı yaptı.
Kentte fatura ve tahsilat işlemleri için çıkmak zorunda kalan vatandaşlar banka önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Gün boyu devam eden kuyruklarda sosyal mesafeye uymayan vatandaşları ise yine polis ekipleri uyararak önlem aldı. Özellikle sosyal mesafenin korunması gereken banka kuyruklarında, 1,5 metreden fazla birbirine yakınlaşan vatandaşları uyaran polis banka görevlilerini de bu konuda uyardı. Kentte ayrıca vatandaşların yoğun olarak gittiği PTT şubesinde de güvenlik önlemleri alınarak vatandaşlar sırayla alınıyor.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ