Reklam
Reklam

EDİRNE’DEN ELAZIĞ’A GÖNÜL KÖPRÜSÜ

EDİRNE’DEN ELAZIĞ’A GÖNÜL KÖPRÜSÜ
  • 27.01.2020
Reklam

AK Parti Edirne İl Başkan Belgin İba, Elazığ’da yaşanan deprem sonrasında Türkiye’nin depremzedeler için tek vücut olduğuna dikkat çekti.

YARDIM MASASI KURULDU

Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik deprem sonrasında yaralar sarılıyor. Türkiye’nin hemen her noktasından depremzedeler için yardım kampanyaları başlatıldı. Edirne’de de yardım kampanyaları gerçekleştiriliyor. Edirne Valiliği AFAD İl Müdürlüğü tarafından başlatılan yardım kampanyasına AK Parti İl Başkanlığı da destek verdi. AK Parti İl Başkanı Belgin İba, Edirne’den Elazığ’a Gönül Köprüsü kurduklarını belirtti.

Başkan İba, “Edirne Valiliğimizin başlatmış olduğu yardım kampanyasına AK Parti teşkilatı olarak destek veriyoruz. Deprem bölgesindeki kardeşlerimize destek olmak isteyenler il binamızda oluşturduğumuz ‘Yardım Masasına’ 29 Ocak Çarşamba günü saat 14.00’a kadar yardımlarını ulaştırabilirler.” dedi.

Türkiye’nin, kamu – kurum ve kuruluşları, STK’ları ile tek vücut olduğunun altını çizen Belgin İba, “Deprem bölgesine yardım etmek için 7’den 70’e herkes elinden geleni yapmaya gayret gösteriyor.” diye konuştu.

İba, şöyle devam etti: “AK Parti Edirne İl Başkanlığı olarak bizlerde AK Parti Genel Merkezimiz ve AFAD Başkanlığı (İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı) ile sürekli olarak iletişim halindeyiz. Deprem bölgelerinin ihtiyaçlarına binaen alabileceğimiz aksiyonları görüşüyor ve takip ediyoruz. Devletimiz ilgili tüm kurum ve kuruluşlarıyla vatandaşlarımızın emniyetini ve can güvenliğini önceliklendirerek gerekli tedbirleri almakta ve gerekli çalışmaları yürütmektedir. AFAD’dan bölge için bir ihtiyaç talebi olması durumunda hep birlikte el ele vererek yaraları sarmaya devam edecek, yardım taleplerine var gücümüzle katkı sağlayacağız. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ