Reklam
Reklam

EGD VE AGD BAŞKANLARI, GAZETECİ DEMİR’İN GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

EGD VE AGD BAŞKANLARI, GAZETECİ DEMİR’İN GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
  • 15.02.2020
Reklam

Edirne Gazeteciler Derneği (EGD) Başkanı Derya Sarılarlı ve Güneydoğu Avrupa Gazeteciler Derneği (AGD) Başkanı Murat Savaş, yaptıkları açıklamada son günlerde gündemde olan Keşan Belediyesinde dernek üyesi Erdoğan Demir’in sokakta taş döşetilmesi konusu hakkında açıklamada bulundu.

Toplantıda konuşan EGD Başkanı Sarılarlı, Keşan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bölümünde uzun yıllardır görevli dernek üyesi Erdoğan Demir’in becerisi ve tecrübesi olmadığı bir iş olan sokaklara taş döşemede görevlendirilmesini şiddetle kınadıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:Ancak, Keşan Belediyesi Başkanı Mustafa Helvacıoğlu bu yanlıştan dönerek, arkadaşımızı tekrardan eski işinde görevlendirmesiyle, sadece Erdoğan Demir değil, tüm meslektaşları da rahatlamıştır, memnun etmiştir.

Erdoğan Demir arkadaşımız 30 yılı aşkındır bu mesleğin içindedir. Benimde yakından tanıdığım Demir’le Anadolu Ajansı’nda da birlikte çalışmaktan son derece onur duymuşumdur.

Bu iş sonunda en güzel şekilde kapanmıştır.

Bu süreçte Erdoğan Demir’e yapılan yanlışlığa tepki gösteren ve kendisine destek veren tüm basın camiasına teşekkür ediyorum.

Burada unutulmaması gerek bir noktaya değinmeden geçemeyeceğim.

Erdoğan arkadaşımız sokakta taş döşerken başında bulunan Keşan Belediyesi Belediye Meclisi üyesi Müslüm Çekiç’in, çalışma sırasında Erdoğan ve beraberindekileri cep telefonuyla fotoğraflarını çekerek, internetteki sosyal paylaşım sitesinde yayınlaması maalesef güzel ülkemizde birilerinin hâlâ kama çıkarma, ‘İşte biz böyle yaparız.’ gibi basit ve intikamcı duygulara sahip siyaset yapma çabalarının bir yansıması olarak değerlendiriyoruz.

Demir’e yaptığı haksızlığı fark ederek, eski işine veren Keşan Belediye Başkanı Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nun, bu meclis üyesi ile ilgili de gerekeni yapmasının demokrasi ve insanlık adına bir görev olduğuna inanıyorum.

O meclis üyesine sadece ‘Yazıklar olsun’ diyebiliyorum.”

SAVAŞ: “BİRLİKTE OLUNCA ÇOK DAHA GÜÇLÜYÜZ”

AGD Başkanı Murat Savaş ise Erdoğan Demir’in tekrar görev yerine dönmesinin sevindirici olduğunu belirterek, “Bundan sonra da meslektaşlarımızla ilgili sorunlarda umarım üç dernek beraber olur ve birlikte hareket ederiz. Bir yere vurduğumuz zaman. Çok daha güçlü olabiliyoruz ve sonuç alabiliyoruz.” dedi.

DEMİR: “NE GÖREV VERİLİRSE ORADA ÇALIŞMAYA HAZIRIM”

Görevine iade edilen ve toplantıya katılan Erdoğan Demir de, kendisine destek olanlar bir kez daha teşekkür etti.

Demir, “Nerede görev verilirse orada çalışmaya hazırım. Burada bizi kıran fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşılması. Keşke olmasaydı.” dedi.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ