Reklam
Reklam

EMNİYET, BİR CEZA DA BİZE KESTİ(ĞİNİ ZANNETTİ)!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 08.10.2019

Yıl 2011… Aylardan Aralık… Keşan’da adam gibi adam bir emniyet müdürünü kaybetti!..

O ve ekibi, Keşan’da kanayan bir yarayı yani fuhuş sektörünü alt etmeyi başardı… Fuhuş sektörünün önemli bir ayağı çökertildi… Art arda yapılan operasyonlarla yıllardır küçük yaşta kadınlar üzerinden kırılan parayı bıçak gibi kesti… Para basan babalar, dara düştü… O ve ekibi, mahkeme serbest bıraksa da, kısa sürede hırsızları tekrar yakalayıp, adalete teslim etti… Neredeyse hemen hemen her gece operasyon yapıldı… Cezaya yönelik değil, kilit vurmaya yönelikti bu operasyonlar… Şehir merkezindeki içkili mekanlar teker teker mühürlendi… Uğur Mumcu Caddesi nefes almaya başladı… Roman mahallelerinde uyuşturucunun en yoğun olduğu ve kuş uçmaz kervan geçmez, kimsenin girmeye cesaret edemediği sokaklara girdi ekibiyle… Tam düzene kavuşuyorduk ki, o müdür Edirne’ye atandı… Ama Keşan’ı bırakmadı… Uzun süre oradan bile eli Keşan’ın üzerindeydi… Sorumluluğundaki ekibiyle, Keşan’daki birçok uyuşturucu operasyonunda görev aldı ve işini de layığı ile yaptı…

Başarısına inandığımız halde, ekibinden birinin yanlışını görsek eleştirdik… Kızmadı, aksine dikkate aldı… Çok çalışmalarını gözlemlememize rağmen biraz rehavete düştüklerini yakalasak, yine yazdık… Ama kızmadı, aksine daha dikkatli davrandı… Hatta, ‘Siz işinizi yapıyorsunuz’ dedi… Bize kızıp, tavır alıp, hiçbir zaman basın özgürlüğümüzü kısıtlamadı… Aksine basının her türlü olumsuz haberine karşın, hoşgörüyle yaklaştı… O yüzden Harun Çil, adam gibi adamdı…

***

Şimdilerde ise neler mi oluyor…

Doğruları, gerçeği yüzlerine vurduk diye, basın özgürlüğümüz kısıtlanıyor!.. Düşünüp taşınıp, ‘Biz ne yapıyoruz’ diyecekleri halde, bizi whatsapp grubundan atıyor!.. Kim sorarsa bizi habersiz bırakıyor!.. Bilmezler ki bizim 155 hattı onunkileri 80 kere solluyor!.. Bu yapılan hareket bizim kadar en az sitemizi takip eden binlerce Keşan halkına da bir hakaret oluyor!..

Ve…

Duyduğuma göre emniyete motosiklet lazımmış… Esnafın kapısı çalınmaktaymış… A be her gün cezaları kesersiniz… Devlete büyük katkı verirsiniz… E sülesenize devletinize… Bu olağanüstü performansınızdan ötürü versinler birkaç motosiklet size hediye!.. Esnaf zaten bitti, bitecek halde… Siftahsız kepenk kapatıyor her gün neredeyse… Performansınızın karşılığını yanlış adreste arıyorsunuz bence!.. Cezalar kime gidiyorsa, deva da o adreste!..

Bu arada kışta geldi gördüğünüz üzere… Yaz rehaveti üzerimden gitti, kışın serinliği geldi kalemime!.. Bundan sonra inşallah daha çok haberlerimiz olacak, kalemimiz hiç durmayacak!..

Saygılar benden size, basın özgürlüğümü kısıtlamanız mümkün değil bunu da ceza olarak not edin bir yere!…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ