Reklam
Reklam

ENDER MAĞDEN, CHP İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ENDER MAĞDEN, CHP İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI
  • 21.12.2019
Reklam

Ender Mağden, bugün düzenlediği toplantıda, CHP Keşan İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı.

 

CHP Keşan İlçe Parti Lokalinde yapılan ve saat 12.00 sıralarında başlayan adaylık açıklamasına; CHP Keşan İlçe Başkanı Heves Bayır Yıldız, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, CHP Keşan İlçe Kadın Kolları Başkanı Nasip Çakır, CHP Keşan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Şevik ve partililer katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Bayır Yıldız, kongrenin birlik beraberlik içerisinde geçeceğini belirterek, “Kongremiz, kaybedenin olmadığı, güçlenerek çıktığımız bir demokratik yarış olacaktır. Yerel seçimi kaybettikten sonra ve içerisinde bulunduğumuz kongre sürecinde üyelerimiz bizden şunu istiyor: Güçlü bir örgüt yapısı ve yerel bir iktidar için en büyük ihtiyaç parti için barışı, birliğimizi ve beraberliğimiz sağlamamızdır. Bunun için de çalışmak, çalışmak ve çok çalışmalıyız. Kimse bizden kavga etmemizi beklemesin. Partimiz ve ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partilinin, demokratik bir yarışa girdiği arkadaşını hiçbir zaman rakip olarak görmediğini vurgulayan Heves Bayır Yıldız, “Bizlerin tek rakibi ülkenin üzerine karabulut gibi çöken Adalet ve Kalkınma Partisi’dir, onun yereldeki temsilcileridir ve tek adam rejimidir.” şeklinde konuştu.

Bayır Yıldız, ilçe kongresinin hayırlı olması dileklerinde bulunmasından sonra sözü Ender Mağden’e bıraktı.

ENDER MAĞDEN…

Sözlerine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 89. yıldönümünü kutlayarak başlayan Mağden, adaylık açıklamasına katılanlara teşekkür etti.

Konuşmasında siyasi hayatı hakkında bilgi veren Ender Mağden şöyle devam etti: “Rahmetli Bilal Ergeç döneminde yönetim kurulu üyeliğimle siyasi yaşamıma başlamıştım. 2009-2015 yılları arasında Keşan Ticaret Borsası Başkanlığını yaptım. 2015 yılındaki yerel seçimlere Mehmet Özcan’ın listesinde yer alarak bir dönem belediye meclisi üyesi olarak çalıştım. Bugün de Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanlığı adaylığına başvurmuş bulunuyorum.”

“Yolumuz uzun ve gençlimiz var. Ancak, 30 yıllık bir kaleyi de kaybetmişliğimiz var.” diyerek sözlerini sürdüren Mağden, “Birbirimizi kırarak ve karalayarak hiçbir yere varamayız. 30 yıllık kaleyi geri almak için mutlaka ve mutlaka güçlü bir örgüte ihtiyaç var. Genel kurulda 2 aday olarak yarışıyoruz. Birbirimize çamur atmanın birbirimizi kirletmenin hiç kimseye bir faydası yok. Eğer birbirimize çamur atarsak ya da kirletmeye çalışırsak kaybeden Cumhuriyet Halk Partisi olacak. Sonuçta birimizden biri ipi göğüsleyecek.” diye konuştu.

UZLAŞICI BİR DİL KULLANACAĞININ SÖZÜNÜ VERDİ…

Ender Mağden, İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun uzlaşıcı bir dil kullandığına ve İlçe Başkanı olması durumunda kendisinin de bu dili kullanacağı sözünü verdi.

Mağden şöyle devam etti: “Güçlü örgüte mutlaka ihtiyacımız var. Güçlü örgüt kurulmadığı zaman masaya vuramazsanız, sizin göbeğinizi başkaları keser. Gönül ister ki masaya yumruğunu vuran bir örgüt olsun ve bizler de göbeğimizi kendimiz keselim. Son zamanlarda halktan kopuk bir örgütümüz olduğu yönde ciddi söylemler var. Bu halktan kopukluğu mutlaka ortadan kaldırmak lazım. Bunun için ilk önce mahalle örgütlenmelerini hayata geçirmek gerek. Delege seçimlerinde yaratmış olduğumuz bir dinamizm var. Bize düşen gören bu dinamizmi hiçbir zaman söndürmeden, güçlü bir örgüt yapısı oluşturarak bu mücadeleye devam etmektir. Yönetim Kuruluna vitrin olsun diye isimler yazılmaması lazım. Bunun için halkla iç içe olan insanların seçilmesi, bizim 30 yıllık kaleyi geri almak için yapacağımız mücadelelere mutlaka fayda sağlayacaktır.”

“SİYASİ BİR KALKINMA BAŞLATILACAKSA, BU KALKINMA KÖYLERDEN BAŞLATILMAK ZORUNDA”

Köylerin iktidar tarafından yalnızlaştırıldığını vurgulayan Ender Mağden, “Eğer siyasi bir kalkınma başlatılacaksa, bu kalkınma köylerden başlatılmak zorunda.” dedi.

Gençleri ve kadınları hiçbir zaman yok sayamayacaklarının altını çizen Mağden, gençlerin ve kadınların içinde olmadığı hiçbir platformun başarıya ulaşmadığını kaydetti.

Ender Mağden, sözlerini şöyle tamamladı: “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar hiçbir zaman yorulmazlar. Yorulmamak üzere çıktığım bu yolda benimle olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Birlikte yürütümüz bu mücadelemiz artarak devam edecektir. Çıktığım bu yolda tüm partililerimizi birlikte olmaya davet ediyor, adaylık açıklamama katıldığınız için de çok teşekkür ediyorum.”

Mağden konuşmasından sonra partililerin tebriklerini kabul etti.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ