Reklam
Reklam

ETİKETLERDE YARIM KİLO İBARESİ OLMAYACAK…

ETİKETLERDE YARIM KİLO İBARESİ OLMAYACAK…
  • 29.05.2019
Reklam

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Altay, müdürlüğünün yaptığı çalışmalarla ilgili bilgilendirme yaptı.

Altay, Zabıta Müdürlüğü olarak amaçlarının; kanun ve yönetmelikler ile Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun talimatları doğrultusunda daha yaşanabilir bir Keşan oluşturmak olduğunu bildirdi.

ESNAFIMIZLA BİRLİKTE DAHA YAŞANABİLİR BİR KEŞAN YARATMAK İSTİYORUZ

Mustafa Altay, şunları ifade etti: “Biz esnafımızla birlikte el ele daha iyi bir Keşan oluşturmak istiyoruz. Esnafımıza ceza vermekten ziyade önce karşılıklı olarak görüşerek sorunları çözüme kavuşturmayı istiyoruz. Keşan’ın daha iyi ve yaşanabilir bir şehir olmasına önem veriyoruz. Esnafımızın da bizim bu düşüncelerimize destek vereceğine inanıyoruz. “

ESNAFIMIZIN PAZARYERİNDE SERGİ DEVRİ YAPMASI YASAK

“İlçemizde üç gün hafta içi, bir gün Cumartesi günü olmak üzere dört gün halk pazarı kuruluyor. Yaz sezonu da Erikli ve Yayla da halk pazarı kuruluyor. Pazaryerinde sergisi olanlardan bazı esnafımızın, sergi yerlerini bir başkasına kiraladıklarını tespit ettik. Zabıta Müdürlüğü Yönetmeliği’nin 27. Maddesi uyarınca bunlara yasal işlem yapmak durumundayız. Sergi devri yasaktır. Bu bir rant kapısı gibi görülmeye başlandı. Halk arasında da böyle görülüyor. İşgaliye bedeli ödeyen kişi yok, devrettiği kişi var. Bu tür devirler için yasal işlemler yapılacağını buradan esnafımıza duyurmak istiyorum.”

ETİKETLERDE YARIM KİLO İBARESİ OLMAYACAK

“Pazaryerinde esnafımızın bazıları etiketlerinde yarım kilo ibaresini kullanıyor. Böyle bir etiket şekli yok. Yarım kilo yazımı bir aldatmaca. Etiketlerde yarım kilo ibaresi olmayacak. Bunun da denetimini gerçekleştireceğiz.”

PAZARYERİ ÇİZGİLERİNİN DIŞINDA TEZGAH AÇILMAYACAK

“Pazaryeri çizgilerinin dışında ortak alanlara başka tezgah açılmayacak. Bunun önüne geçeceğiz. Bu konuda da gerekli denetimler yapılacak.”

ENGELLİLERİMİZİN HAYATINI ESNAFIMIZLA BİRLİKTE KOLAYLAŞTIRALIM

“İlçemizde yaya ve engelli vatandaşlarımızın kullanmış oldukları; yaya ve engelli geçitleri, yaya kaldırımları üzeri, engelli rampaları önüne ve trafik düzenlemeleri kapsamında takılan delinatör üzerine araç park edilmesi nedeniyle trafik güvenliğini tehlikeye sokan, vatandaşlarımızın can güvenliğini hiçe sayan araç sahiplerine Keşan Belediye Başkanlığı Emir ve Yasaklar Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca idari para cezası uygulayacağız. Esnaflarımızın engellilerimize yardımcı olarak bu konuya hassasiyet göstermelerini bekliyoruz.

Yine ilçemizde yaya ve engelli vatandaşlarımızın kullandıkları kaldırımların kullanımını engelleyecek şekilde mal arz eden ve yol üzerine malzeme bırakan esnafımıza zabıta ekipleri tarafından yapılan tespite istinaden para cezası uygulayacağız. Esnaflarımızdan bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz.”

SEYYAR SATICILARIMIZ ŞEHRİN ANA ARTERLERİNDE TEZGAH AÇMASINLAR

“Seyyar satıcılarımızın şehir merkezinde trafiğin yoğun olduğu alanlarda satış yapmalarını da engelleyeceğiz. Bu esnaflarımızın trafiğin daha az yoğun olduğu bölgelerde işlerini sürdürmelerini istiyoruz. Bu konuda zabıta arkadaşlarımız gerekli denetimleri yapacaklar ve esnafımızı uyaracaklar. Bizim burada amacımız Keşan’ın daha yaşanabilir bir hale getirilmesi. Bunu esnafımızla birlikte başaracağız. Seyyar esnafımızın da bize bu konuda anlayış göstereceklerine inanıyoruz. İlerleyen günlerde kendilerine belirli bir alan gösterme konusunda çalışmalarımız devam etmektedir.”

CADDELERE MASA VE SANDALYE ÇIKARAN İŞYERLERİNDEN İŞGALİYE BEDELİ ALINACAK

Altay, pastane ve lokantaların caddelere çıkardığı masa ve sandalyeler için Keşan Belediyesi tarafından belirlenecek işgaliye bedelinin alınacağını ve önümüzdeki günlerde Keşan Zabıta Müdürlüğü tarafından da gerekli denetimlerin başlatılacağını bildirdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ