Reklam
Reklam

“FABRİKA SÖZÜ VERENLER SADECE SÜSLEME SANATINDAKİ HÜNERLERİNİ GÖSTERİYOR”

“FABRİKA SÖZÜ VERENLER SADECE SÜSLEME SANATINDAKİ HÜNERLERİNİ GÖSTERİYOR”
  • 26.08.2020
Reklam

DSP Keşan İlçe Başkanı Taner Karatepe, bugün yaptığı basın toplantısında, ülke ve Keşan gündemine dair açıklamada bulundu.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu eleştiren ve “Güzel ülkemizin ve Keşanımızın gündemine dair bizlerin de söyleyecek bir şeyleri olduğunu düşünüp bu basın açıklamasını yapmayı uygun gördük.” diyerek, sözlerine başlayan Karatepe, maddeler halinde yaptığı açıklamasında şunları ifade etti:

“GÖRÜNEN O Kİ ŞU AN DİBE VURMUŞ HALDE OLAN TÜRK EKONOMİSİ 2023’TE UÇACAK”

1-  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta içinde müjdeli bir haber vereceğini söyleyip daha önce 5-6 defa benzer açıklamaların yapıldığı ama şu ana kadar somut adımların atılmadığı veya atılamadığı doğal gaz rezervleri ile ilgili olarak Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi bulunduğunu müjdeledi ve tüm daha önce verilen vaatler gibi 2023’ü işaret etti. Görünen o ki şu an dibe vurmuş halde olan Türk ekonomisi 2023’te uçacak.

“ZORLAMA VE BASKILAR ASLA KİŞİLERİ KONTROLÜNÜZ ALTINA ALAMAZ”

2- COVİD-19, maalesef Sağlık Bakanımız ve sağlık çalışanlarımızı bir kenara ayırırsak asla ama asla doğru yönetilmedi önce AVM’ler açıldı sonra düğünler serbest bırakıldı, hükümet Ayasofya açılışı ve 15 Temmuz anma programında binlerce insanı tedbirsiz vaziyette bir araya getirdi ve kutlamalar yapıldı. Tuhaf olan ise 30 Ağustos Zafer Bayramı için virüs tehlikesini öne süren aynı hükümet kutlamaları yasakladı. Sevgili arkadaşlar şu çok iyi bilinmelidir ki; zorlama ve baskılar, asla kişileri egemenliğiniz ve kontrolünüz altına alamaz gizlemeye unutturmaya çalıştığınız olgular bizlerin hayat felsefesi yol haritası ve gurur kaynaklarımızdır.

“MAALESEF ÜLKE EKONOMİSİ İYİ YÖNETİLMİYOR”

3- Maalesef ülke ekonomisi iyi yönetilmiyor. İnsani ve beşeri ilişkiler iyi yönetilmiyor. Dış ülkeler ile ilişkilerimiz zaten bitik vaziyette ve biz bize yeteriz mantalitesi tamamen hayal olmuş vaziyette birçok ihtiyaç maddemizi dışardan ihraç eder haldeyiz. 3 tarafı denizlerle çevrili 6 bin yıldır tarımcılık ile uğraşan güzel ülkem, eti sütü peyniri dışarıdan alacak kadar kötü durumlara düşürülmüştür maalesef.

“BU AÇIKLAMALAR DSP GERÇEĞİNİ GİZLEYEMEYECEK VE BÜYÜMEMİZİ DURDURAMAYACAK”

4- Geçen hafta Genel Başkanımızı ve DSP siyasi politikamızı hedef alan açıklamalar yapan eski ilçe başkanımız hakkında da bir şeyler söylemek isterim. Öncelikle bu arkadaşımız partimizin üyesi değildir. Partimiz ile hiçbir bağı kalmamıştır. Sevdalısı olduğunu iddia ettiği partisine her platformda ağzına geleni söyleyen bu şahsiyet acaba aynaya bakmakta mıdır? Kendisi şu ana kadar partisine ne katmıştır, niye görevden alınmıştır, bizler için zerre hükmü ve değeri olmayan bu açıklamalar DSP gerçeğini gizleyemeyecek ve ilerlememizi büyümemizi durduramayacaktır.

“KEŞAN’DA NELER OLUYOR”

5- Keşan’da neler oluyor. İlk göreve geldiğimde kavga dilini benimsemediğimi DSP İlçe Teşkilatı olarak kavga değil, çözüm odaklı bir siyaset yapacağımı belirtmiştim. Tüm Keşan halkının gördüğü gibi bizler hariç hemen hemen tüm siyasi partiler tabiri caizse sokak ağzı ile bir birlerine siyaset üslubuna yakışmayacak şekilde hakaret etmekte ve Keşan kamuoyunda nezaket kirliliği yaratmaktadırlar.

6- Önce ana muhalefet partisi ilçe başkanı görevde olan belediye başkanına hakaret vari konuşmalar içeren bir basın açıklaması yapıyor. Ardından özür diliyor. Bu açıklamalara tahmin edeceğiniz gibi belediye başkanımızda aynı üsluba yakın cevaplar veriyor. Sinirli olduğu ve kontrolü elinden kaçırdığı her halinden belli olan belediye başkanımız kötü bir Türkçe ve üslup ile ana muhalefet partisi Keşan ilçe başkanına veriyor veriştiriyor.

“FABRİKA SÖZÜ VERENLER SADECE SÜSLEME SANATINDAKİ HÜNERLERİNİ GÖSTERİYOR”

7- Sevgili Keşanlı hemşerilerimiz; filler tepiniyor, çimenler eziliyor, insanımıza iş aş ekmek vaadi verenler fabrika sözü verenler şu ana kadar sadece çiçek böcek resim peyzaj süsleme sanatında ki hünerlerini gösteriyorlar.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ DAHA NE KADAR GERÇEKLERDEN KAÇACAKTIR”

8- Ünlü Fransız yazar ve şair La Fontaine’den masalları geçtik onun masallarında ki olaylara şahitlik ediyoruz. Şu son günlerde temel sorunların yanına yaklaşmaktan çok uzak olan Belediye Başkanımız daha ne kadar gerçeklerden kaçacaktır, merak ediyoruz. Doğru dürüst yapılamayan ve tekrar sökülen asfaltlar bir türlü bitirilemeyen Kunduracılar Caddesi bizlerde büyük soru işaretleri oluşturmuştur.

PARA VERMEZLERSE VUR KAPISINA KİLİDİ, İÇERİ GİRMESİNLER”

9- Sevgili Keşanlı hemşerilerimiz; seçim döneminde elinde spor kulüpleri için yapacakları büyük projeler ile bizleri ziyaret eden Belediye Başkanımız, 40 yaş üzeri takımlarımızın ve amatör takımımızın antreman yaptığı ismi semt sahası olarak geçen ve insanlarımızın spor yapması için eski belediye başkanımız Mehmet Özcan tarafından Keşan’a kazandırılan ve asla ücret talep edilmeyen bu sahayı da ticari kazanç olarak görme kararı alıp antremanlarımızı dahi paralı hale getirmiş olup, işletmeciye <parayı verirlerse sahayı aç, para vermezlerse vur kapısına kilidi, içeri girmesinler> deme cüretini göstermiştir.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN ÇOK ACİL AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”

10- Sayın Belediye Başkanımıza naçizane tavsiyemiz; Belediyeler halka hizmet yeridir ve asla ticarethane gibi yönetilemez. Trakya’nın her ilçesine kendi imkanlarını kullanarak giden 40 yaşından sonrada spor yapılabileceğini insanlarımıza gösteren her kesimden taktir alan veteran takımlarımız ayda 8 defa antrenman yapması karşılığı ciddi bir para ödeyecektir. Bu nasıl bir mantıktır? Belediye başkanımızdan çok acil açıklama bekliyoruz.

“VETERANLAR, KEŞAN’DA NİYE SPORDAN UZAKLAŞTIRILMAYA ÇALIŞILMAKTADIR”

11- Yabancı ülkelerde 40 yaşından sonra sporu sevdirmeye yönelik bir aktivite sağladığı için destek alan veteranlar Keşan’da niye dışlanmakta kenara itilmekte ve spordan uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır. Bunların cevaplanmasını istiyoruz.

“YÜKSELME ÇİZGİSİ YAKALAMIŞ PARTİMİZ İLK SEÇİMLERDE GÜCÜNÜ GÖSTERECEKTİR”

12- Son olarak da DSP olarak, tüm bu süreci dikkatle izlemekte olan bir genel başkanımız var. Genel merkezimiz her kademesi ile ülkemiz ve vatanımız için çalışmakta projeler hazırlamaktadır. Geçen ay genel başkanımız tüm partilerimizi gezerek projelerini sunmuştur. Demokratik Sol Parti Atatürk çizgisine en yakın, işçiye, emekçiye, çiftçiye en yakın partidir. Yükselme çizgisi yakalamış partimiz ilk seçimlerde gücünü gösterecektir.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ