Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU “ELEKTRİK FATURALARI AKP GİBİ VATANDAŞI ÇARPIYOR!”

GAYTANCIOĞLU “ELEKTRİK FATURALARI AKP GİBİ VATANDAŞI ÇARPIYOR!”
  • 21.05.2020
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, elektrik faturaları ile ilgili son zamanlarda vatandaştan gelen şikâyetlere değindi.

Gaytancıoğlu, konuyla ilgili şunları dile getirdi: “Elektrik zorunlu bir ihtiyaçtır. CHP olarak bu ihtiyacın devlet eliyle karşılanması gerektiğine inandığımız için elektrik dağıtımlarının özelleştirilmesine karşı çıkmıştık. Yaşadığımız salgın günlerinde haklılığımız bir kez daha ortaya çıktı.

Dağıtım özelleştirmelerinden sonra vatandaşın lehine olan, daha önceye göre daha iyi yapılan hiçbir şey yoktur. Ne elektrik kesintileri azalmış ne de vatandaşı memnun edecek herhangi bir gelişme olmuştur. 

Yüksek miktarlarda gelen elektrik faturalarının, vatandaşımızın yaşadığı mağduriyetlerin sorumlusu AKP’dir. Son yıllarda elektrik en çok zamlanan ürünlerden bir tanesi olmuştur.

AKP yandaşa para vermek için bütçeyi har vurup harman savurmuş açıklarını kapatmak için ise elektrik gibi temel ihtiyaçlara yüksek oranda zam yaparak vatandaşın sırtına yüklenmiştir. 

malat

Vatandaşımıza belki de hiç kullanmadığı elektrik için geçmiş tüketimlerine bakılarak faturalar çıkarılıyor. AKP Genel Başkanı faturalar geçmiş tüketimlere göre düzenlenecek dedi de ‘3 ay ödenmeyecek’ diyemedi. Çünkü dertleri vatandaş değil.

Elektrik faturaları vatandaşa geliyor. Belki hiç gitmediği evine, belki hiç açmadığı salgın nedeniyle açamadığı dükkânına fatura geliyor ve öde deniyor. Vatandaşımız bu dönemde rahat edeceğine kullanmadığı elektriğin de parasını vermeye mahkûm ediliyor. Tam AKP işi bir durumla karşıyayız. Hükümet kullanandan 5 akçe kullanmayandan on akçe para istiyor.

AKP’liler yandaş medyada görememiş olabilirler ama ‘Bizi kıskanan dünya’ da hükümetler vatandaşlarının temel ihtiyaçlarını karşılıyorlar.  Biz de ise ‘Git itiraz et’ denilerek sorunu çözmek bir yana salgın günlerinde yeni bir sorun ekleniyor. 

Bizim önerimiz şudur: En az üç ay elektrik faturaları faizsiz olarak ertelenmelidir.  Pandemi nedeniyle işini kaybeden, iş yerleri açamayan mağdur olan her vatandaşımızın elektrik, doğal gaz, su gibi temel hakkı olan ihtiyaçlarının bedelleri hükümet tarafından ödenmelidir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ