Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “EMEKLİ İNSANCA BİR YAŞAM İSTİYOR”

GAYTANCIOĞLU: “EMEKLİ İNSANCA BİR YAŞAM İSTİYOR”
  • 20.04.2022
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı açıklamada, emeklinin sadece insanca bir yaşama yetecek kadar maaş istediğini vurguladı.

AK Parti’nin emeklinin yüzünün gülmesini istemediğini belirten Doç. Dr. Gaytancıoğlu, konuşmasında şunları söyledi: “Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye’nin dört bir yanındaki emeklilerimiz seslerini duyurmak için alanlardaydı. Ben de Edirne’de emeklilerimizle beraberdim.

Açlık sınırının altındaki maaşlarının artırılması, insanca bir ücret için seslerini duyurmaya çalıştılar. Ne istiyorlar? Çok basit; en düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyinde olmalı, bayram ikramiyeleri de en düşük emekli aylığı kadar olmalı.

Hükûmet ise emeklinin açlık sınırının altında yaşamaya çalışmasını istiyor. Biliyoruz ki emeklinin alanlarda yükselen sesini sağır sultan duyar ama saraydakiler duymaz. Sarayın duvarları halkın sesine kapalıdır.

Emeklinin talebi çok açık. ‘Bizi kıskanan Avrupalılar gibi yaşamak istiyoruz.’ diyorlar. Yarı aç yaşamak değil, çocuklarıyla, torunlarıyla mutlu geçirecekleri bayramlar, bayram gibi günler görmek istiyorlar.

AKP emekliye gücünü göstermek için yemin etmiş gibi. Saraya, yandaşa değil emekliye, emekçiye bütçe diyoruz. Ve şimdiden CHP iktidarında emekliye hak ettikleri yaşamı sağlayacağımızın sözünü veriyoruz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ