Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “VAKIFLAR KİRA ALMAMASI GEREKİRKEN ZAM YAPIYOR”

GAYTANCIOĞLU: “VAKIFLAR KİRA ALMAMASI GEREKİRKEN ZAM YAPIYOR”
  • 18.12.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM’de yaptığı konuşmada Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı işyerlerinde bu yıl kira artışı yapılmamasını istedi.

COVİD-19 salgını nedeniyle esnafın zor durumda olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Gaytancıoğlu, buna rağmen kiralara %12 zam yapıldığını belirtti.

Esnafa yapılacak kira yardımının yetersiz ve birçok eksiği olduğunu ifade eden CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlu, şunları söyledi: “Evlere şenlik bir kira yardımı yaptınız, çok eksik var. Devlete ve vakıflara ait olan esnafların kiracı olduğu, dükkân sahiplerinin kiralarını salgın boyunca almayabilirdiniz çünkü bunlar devlete ait.

Hele hele kira artışı hiç yapmamanız gereken bir dönemde siz, kira artışı yapıyorsunuz. Edirne’de 650 tane Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait dükkân var ve hepsi kiralık. Bırakın, bu dükkânların kiralarını dondurmayı, siz %12 zam yaptınız.

Somali’ye 5 milyon dolar vereceğinize esnaflara doğrudan bir yurttaşlık ödemesi verseydiniz, insanlar bugünleri biraz rahat atlatırdı.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ