Reklam
Reklam

“GAZİSİ MAHZUN VE MAHCUP OLAN BİR MİLLET; GEÇMİŞİNDEN KOPMUŞ, İSTİKBALİNDEN VAZGEÇMİŞ DEMEKTİR”

“GAZİSİ MAHZUN VE MAHCUP OLAN BİR MİLLET; GEÇMİŞİNDEN KOPMUŞ, İSTİKBALİNDEN VAZGEÇMİŞ DEMEKTİR”
  • 18.09.2020
Reklam

Milliyetçi Hareket Partisi Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan, Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

İnan’ın mesajı şöyle: “Gazilik, bedeli çok ağır olan bir mücadelenin hak edilmiş mükâfatı, fedakârca, kahramanca, yürekli bir şekilde candan ve serden vazgeçmeye hazır oluşun kararlılık beyanıdır. Aynı zamanda hesabiliğin değil hasbiliğin sonucu ve onurudur.

Gazilik, şahadeti göze almış, varlığını hiçe saymış, vakarını haysiyetiyle sarmış ahlak burçlarının ve adam gibi adam olanların unvanıdır.

Tarih boyunca ihanet inancın karşısında tutunamamış, işgal ve istila hevesleri ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi’ şuuru karşısında asla duramamıştır.

Bu şuur ki hiçbir zalim, hiçbir hain, hiçbir bedhah üstesinden gelememiştir.

Türk milleti hem gaziliğin hem de şahadetin yuvasıdır. Gazilerimizle şehitlerimiz milli varlığın güvenceleri, milli istiklalin yenilmez güçleridir.

Elbette gazilerimize çok şey borçluyuz. Kuşkusuz onlar hem faik hem da fazıldır. Gazilerimiz vefanın, sadakatin, vatan sevgisinin ve bağımsızlık sevdasının simgeleri, zirve isimleridir. Bunun için muhterem hatıraları ve verdikleri asil mücadeleleri bizim için hiçbir şeyle kıyaslanmaz değerdedir.

Şehit ve gazilerimizin emanetlerini zedelemeden, hatıralarını lekeletmeden muhafaza etmek şu günkü sancılı ve sıkıntılı ortamda herkesin en temel sorumlulukları arasındadır. Gazisi mahzun ve mahcup olan bir millet geçmişinden kopmuş istikbalinden vazgeçmiş demektir.

Gazilerimizin layık oldukları hürmet ve ilgiden mahrum kalmaları, unutulmaya terk edilmeleri, dahası hak ve taleplerine duyarsızlık gösterilmesi ne vefayla ne de maşeri vicdanla izah edilecektir.

Unutulmasın ki şehit ve gazilerimizin mücadeleleri olmasaydı, onların iman dolu göğüsleri milli heyecanla çarpıp kanlı ve vahşi emellere dayanmasaydı felaketlerin büyüyen girdabı her değerimizi, her mirasımızı acıklı şekilde yutacak ve yok edecekti.

Bu düşüncelerle 19 Eylül 1921’de Gazilik unvanını alan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere fedakâr gazilerimizin ‘19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, hepsine sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Halen tedavi altında bulunan gazilerimize şifalar temenni ediyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ