Reklam
Reklam

GÖKÇETEPE KÖYÜ MUHTARI ABDULLAH KEMİK, GÜN BOYUNCA YAŞLILARIN EKSİKLERİNİ ALIP TESLİM ETTİ

GÖKÇETEPE KÖYÜ MUHTARI ABDULLAH KEMİK, GÜN BOYUNCA YAŞLILARIN EKSİKLERİNİ ALIP TESLİM ETTİ
  • 22.03.2020
Reklam

Corona virüsünün en çok etkilendiği 65 yaş üstü vatandaşlara evde kal uyarısı dikkate alınmayınca, bu yaş ve üstündeki kişilere dün akşam saat 00.00 itibarı ile dışarı çıkma yasağı geldi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “Saat 00.00 itibarıyla 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları İl İdaresi Kanunun 11. Maddesi ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27. Maddesi kapsamında sınırlandırılmıştır.” denildi.

Dün gece gelen bu yasağın ardından hazırlıksız yakalanan 65 yaş ve üstü vatandaşlar ise telefonlara sarıldı, ilgili kurumları arayarak, temel ihtiyaçlarının bulunduğunu bildirdi.

Bu durumun yaşandığı bir yerleşim yeri de Keşan’a bağlı Gökçetepe köyündeki sahil oldu. Sahile gelen ve temel ihtiyaçlarının büyük bölümü eksik olan vatandaşlar, soka çıkma yasağından ötürü ihtiyaçlarının karşılanmasını talep etti.

İlgili kurumlarla devreye giren Gökçetepe Köyü Muhtarı Abdullah Kemik, 65 yaş ve üstü vatandaşlarla diyalog haline geçerek, ihtiyaç listelerini aldı, temin edip tek tek evlerine ulaştırdı.

Kemik, yaşlı vatandaşların ihtiyaçlarını ulaştırırken hijyen kurallarına da özen gösterdi ve yüzüne maske takarak yaşlıların paketlerini teslim etti.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ