Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “CANLARIMIZI ZEHİRLEYENLERİ KINIYOR, BU OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIMIZI BELİRTMEK İSTİYORUM”

HELVACIOĞLU: “CANLARIMIZI ZEHİRLEYENLERİ KINIYOR, BU OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIMIZI BELİRTMEK İSTİYORUM”
  • 09.09.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’da yaşanan sokak hayvanlarının zehirlenmesi olayını kınadı.

Böyle kabul edilemez olayların arasında sokak hayvanlarımıza sahip çıkan vatandaşlarımızın olmasından çok mutlu olduğunu belirten Helvacıoğlu, 2 sokak köpeğini sahiplenen İmren Okci’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan Başkan Helvacıoğlu, şunları kaydetti: “Biz İmren Hanım ile tanıştık. Kendisine teşekkür etmeye geldik. Keşan’da 4 ila 5 bin arası sokak hayvanımız var. Biz Keşan Belediyesi olarak sokak hayvanlarımızı sahiplenen vatandaşlarımıza yardım etmek istiyoruz. Sahiplenen vatandaşlarımıza kulübe vereceğiz ve hayvanların bakımları için yardımda bulunacağız. Dün kötü bir olayla karşılaştık. Bu artık karşılaşmamız gereken bir olay. Canlarımızı zehirleyenleri kınıyor, bu olayın takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum. Keşan böyle vakalarla haber olmamalı. Bizim hayvan dostu bir belediye olduğumuzu herkes biliyor. Keşan Belediyesinin bu konuda katkı ve projeleri olacağını hemşehrilerimizle paylaşmak istiyorum. Sokak hayvanlarımız aç, ilgisiz ve mutsuzlar. Haydi gelin hep beraber sokak hayvanlarımızı mutlu edelim. Bahçelerinizde, işyerlerinizde, okul bahçelerinde, fabrikalarda canlarımıza ev olacak birer kulübe olmasını istiyorsanız, Keşan Belediyesine başvurun. Bizler belediye olarak hayvanlarımızın aşıları ve bakımları ile de ilgileneceğiz. Yeter ki siz sahip çıkın.”

Ardından 2 sokak köpeğini sahiplenen İmren Okci, duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Evimin camından dışarısını seyrederken köpeklerin aç ve susuz olduğunu fark ettim. Onların çaresizliğini görünce çok üzüldüm, dayanamadım. Onları sahiplendim ve artık onların isimleri var birinin adı Köpüş diğerinin adı Topiş.”

Okci’nin ardından yeniden konuşan Helvacıoğlu, şunları söyledi: Bu örnek davranışından dolayı tüm Keşan halkı adına İmren Hanım’a teşekkürlerimi sunuyor ve kendisini tebrik ediyorum. Sizlerin de sokak hayvanlarını sahiplenme konusundaki taleplerinizi bekliyoruz. Lütfen Belediyemize kulübe ve bakım konusunda başvurun. Biz Keşan Belediyesi olarak destek olacağız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ