Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “EN GÜZEL MAKAM GÖNÜLLER MAKAMIDIR”

HELVACIOĞLU: “EN GÜZEL MAKAM GÖNÜLLER MAKAMIDIR”
  • 08.09.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 1-7 Eylül 2020 tarihleri arasındaki bir haftalık belediye çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.

Başkan Helvacıoğlu açıklamalarına şu sözlerle başladı: “Değerli Keşanlılar; hizmetle dolu bir haftayı daha geride bıraktık. Araç hizmet filomuza 2 yeni kepçe kazandırdık. Adlarını ‘anlı ve şanlı’ koyduğumuz iki kepçemiz ile birlikte 1 yılda toplam değeri yaklaşık 5 Milyon TL olan 34 aracı Keşan’ımıza yatırım olarak kazandırmış olduk. İlçe emniyet müdürlüğümüz ile kent güvenlik sözleşmesini imzaladık. Sizlere verdiğimiz; ‘daha da güvenli bir Keşan’ sözümüzü tutarak MOBESE kamera sayımızı yaklaşık %100 artırıyoruz ve toplamda 56 MOBESE ile şehir güvenliğini sağlıyoruz. Keşan’ı toplu taşıma ve ulaşımda Trakya’ya örnek hale getiriyoruz. 93 minibüsümüzün tamamı yenilendi ve yine tamamında artık engelli rampası kullanılıyor. Yeni Mahalle’de altyapı, içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon işimize başladık. Mehmet Gemici Caddemizde yol ve kaldırım çalışmalarına devam ediyoruz. Muhtar Ali Çevikel Caddemizi yeni haliyle trafiğe açtık. İzzetiye Mahallemizde projelerimizi, yolları, düğün salonu, spor salonu ve yapılacak çalışmaları görüştük. Ahmet Gücüyener Caddemizde kaldırım çalışmaları tamamlanmak üzere. Sevgili hemşerilerim işin özü Keşan’ı şantiye alanına çevirdik. Asfaltın sıcaklığında çalışan işçilerimize dondurma ikramıyla serinletmeyi de ihmal etmedik. Sözü açılmışken; bu kıymetli çalışmaları sizler için gerçekleştiren tüm personelime de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Değerli hemşerilerim, biliyoruz ki en güzel makam, gönüller makamıdır. Muharrem Ayı nedeniyle hemşerilerimize 1500 aşure ikram ettik. Dünya Barış Günü’nde hemşerilerimize 1000 adet zeytin fidanı dağıttık. Aşuremiz birliğimize, zeytin ağaçlarımız barış ve kardeşliğimize katkı sunsun. Sevgili Keşanlılar, edinmek istediğimiz yer bir duanın içinde olmaktır. Onun için gönüller kazanmaya çalışıyoruz. Yine her hafta olduğu gibi iyi günde kötü günde vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ettik. 194. yıldönümünde Zabıta Teşkilatımızın haftasını kutladık.”

“KEŞAN YÜZÜNÜ AYDINLIĞA ÇEVİRDİ”

Helvacıoğlu, açıklamasına şöyle devam etti: “Adli yıl açılışında Cumhuriyet Başsavcımızı ve yargı mensuplarımızı ziyaret ettik. Milletvekilimiz Sayın Dr. Fatma Aksal ve İlçe Başkanımızla birlikte Havsa Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Kıymetli hemşehrilerim; samimiyetle ifade etmek isterim ki; derdimiz Keşanlıların hayatını kolaylaştırmaktır. Onun için geçen hafta; bir Keşanlımız daha iş bulsun diye ‘Keşan TSO’da iş var’ projesini destekledik. Trafikte rahatlama sağlayan parkomatlarımızın çalışanlarıyla bir araya geldik. Güvenlik için toptancı hali ve terminalimizi güvenlik kameralarıyla donattık. Bu hafta ev sahipliği yaptığımız Veteranlar Ligi mücadelesinde komşumuz Uzunköprü ve Keşan Anafartalar Takımlarımıza havlu hediye edip başlangıç vuruşunu yaptık. Köylerimizdeki gençler spor yapabilsin diye antrenmanları için malzeme desteği sunduk. Belediyemiz yelken kulübüyle windsurf eğitimlerine devam ettik. Mahallelerimizde karasinek, larva ve uçkun ilaçlamaları şahit olduğunuz üzere sistemli bir şekilde devam ediyor. Bunun yanı sıra; ilaçlama ekiplerimize vektör mücadelesi ile ilgili eğitim vermeye de devam ediyoruz. Değerli Keşanlılar, Trakya’nın ayçiçekleri misali Keşan yüzünü aydınlığa çevirmiştir. Bağışlarınızla büyüyen müzemiz ve kendimizi adadığımız kütüphane, kültür ve sanat merkezimiz bizim aydınlık yüzümüzdür. Özetle geçen hafta bunları yaptık. Ama bir şeyi yapamadım. Sizlere anlatırken 1 haftayı 1 dakikaya sığdıramadım. Ama emin olun Keşan’ın 5 yılına çok şey sığdıracağız. Size de içine sevgi, sağlık, mutluluk sığdırmayı ihmal etmeyeceğiniz güzel bir hafta dilerim.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ