Reklam
Reklam

4 EYLÜL’DEN İTİBAREN DÜĞÜN VE NİKAHLAR EN FAZLA 1 SAATTE TAMAMLANACAK

4 EYLÜL’DEN İTİBAREN DÜĞÜN VE NİKAHLAR EN FAZLA 1 SAATTE TAMAMLANACAK
  • 02.09.2020
Reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın Bilim Kurulu toplantısı sonrası düğünlerle ilgili olarak “Tavsiyemiz düğünlerin nikah tarzında olması” açıklamasının ardından, İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine genelge gönderdi.

Genelgeye göre, 81 ilde 4 Eylül’den itibaren nişan, sünnet ve kına gecesi gibi organizasyonlara kısıtlama getirilecek.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun bugünkü toplantısında alınan tavsiye kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın talimatları doğrultusunda İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Covid-19 Tedbirleri” konulu ek genelge gönderdi.

DÜĞÜN VE NİKAHLAR EN FAZLA 1 SAATTE TAMAMLANACAK

Daha önce 14 ilde izin verilmeyen sokak/köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere, 4 Eylül Cuma gününden itibaren ülke genelinde yapılmasına müsaade edilmeyecek. Düğünler nikah merasimi şeklinde yapılabilecek, düğün ve nikahlar en fazla 1 saatte tamamlanacak.

15 YAŞ ALTI ÇOCUKLARIN DÜĞÜN VE NİKAH TÖRENLERİNE KATILMASI YASAKLANACAK

Nikah merasimi şeklindeki düğün veya nikahlarda oyun oynanması ve dans edilmesine, toplu yemek dahil olmak üzere her türlü yiyecek-içecek servisi/ikramı yapılmasına izin verilmeyecek. Gelinle damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 15 yaş altı çocukların düğünlere ve nikah törenlerine katılması yasaklanacak.

EN AZ BİR KAMU GÖREVLİSİ GÖREVLENDİRİLECEK

Nikah merasimi şeklinde yapılacak düğün veya nikah törenlerine en az bir kamu görevlisinin görevlendirilmesi sağlanarak denetim faaliyetlerine ağırlık verilecek.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ