Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “ONLAR DA BİZİM KARDEŞİMİZ”

HELVACIOĞLU: “ONLAR DA BİZİM KARDEŞİMİZ”
  • 11.08.2022
Reklam

Keşan Belediyesinin bugün gerçekleştirilen Meclis toplantısında, parkomat ücretlerine zam yapıldı. Söz konusu madde üzerinde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, zammın ardından ay sonlarında gelir giderlerin değerlendirileceğini ve bu kapsamda parkomat personeline prim ya da ikramiye adı altında ek bir ücret verilebileceğini söyledi.

Madde görüşmesine, Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Yavaş Yiğit tarafından komisyon kararı okundu.

Keşan Kent Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi tarafından işletilen parkomatın yeni ücret tarifesini şöyle açıkladı:

0-15 dakika ücretsiz, 15-30 dakika 4 TL, 30 dakika-1 saat 7 TL, 1-2 saat 10 TL, 2-4 saat 12 TL, 4-6 saat 13 TL, 6-8 15 TL, gün boyu 20 TL ve aylık aboneliği 350 TL.

“ONLAR DA BİZİM KARDEŞİMİZ”

Komisyon raporunun okunmasının ardından konuşan Başkan Helvacıoğlu, şunları ifade etti: “Parkomat ücretinin ne kadar olduğu önemli değil. 21 parkomat çalışanımızın mağdur olmaması ve şirketimizin zarar etmemesidir önemli olan. Geçen ay 40 bin TL zarar olduğunu öğrendim. Parkomattaki arkadaşlarımız asgari ücret alıyorlar. Bugün, belediye çalışanlarına ciddi bir iyileştirme yaptık. Çalışanlarımız bizim çalışanlarımız. Onlar olmazsa, bu meclis olmaz, hizmet olmaz. Eğer ki bu parkomatta yaptığımız bu ek ücretler yeterse, parkomattaki arkadaşlarımızın harçlıklarına da zam yaparız. Ay sonunda toplanan paraya bakılır, masraflar çıkarılır kalanla da artık ne kadarsa o arkadaşlarımızı pirim ya da ikramiye gibi ödüllendiririz. Eğer ki bütçe yetiyorsa. Onlar da diğer işçilerimiz gibi bizim çalışanımız, onlarda bizim kardeşimiz. Tekrar söylüyorum, ay sonu gelir-gider yapılır, ama prim, ama ikramiye verebiliriz m.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ