Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “ÖNLEM AMACIYLA KAPATTIK”

HELVACIOĞLU: “ÖNLEM AMACIYLA KAPATTIK”
  • 14.08.2019
Reklam

Keşan Belediyesinin terfi 3 birimindeki çeşmelerin kapatılmasıyla ilgili konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, çeşmelerdeki suyun amacının dışında kullanıldığını vurgulayarak “Önlem amacıyla kapattık, yine vatandaşın kullanımına açacağız.” dedi.

Çeşmelerin kapatılması başta Keşan Belediyesinin CHP’li Meclis Üyesi Feridun Tümer olmak üzere birçok kişi tarafından eleştirildi.

Konuyla ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise vatandaşın içmek ya da yemek yapmak için kullandığı suyun bazı kişiler tarafından tankerlerle taşınarak inşaat şantiyelerinde, bahçe sulamalarında, araç ve halı yıkamasında da kullandığını söyledi.

“Suyumuz çok kıymetlidir.” diyen Helvacıoğlu, suyu ev dışında kullanılmasına izin vermeyeceklerinin altını çizdi.

Kimseden su kıskanılmadığını ve vatandaşın her zaman bu çeşmelerden bidonlarını doldurabileceğini vurgulayan Başkan Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Su amacının dışında kullanılıyor. Bizler de bunun önüne geçmek zorundayız. Bayramdan sonra çeşmeleri biraz daha içeriye kaydırarak, daha düzenli ve daha sağlıklı bir şekilde vatandaşın hizmetine sunacağız. Gerekli önlemleri aldıktan sonra yeniden bidonlar dolabilecek.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ