Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU: “ZABITAMIZ BELEDİYEMİZİN GÜLEN YÜZÜDÜR”

HELVACIOĞLU: “ZABITAMIZ BELEDİYEMİZİN GÜLEN YÜZÜDÜR”
  • 02.09.2020
Reklam

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün organizasyonunda Zabıta Teşkilatı’nın 194. kuruluş yıldönümü nedeniyle bugün tören düzenlendi.

Tören 10.00 sıralarında başladı ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Törene; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile birlikte; Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Uslu, Ali Yılmaz, Mahmut Yıldırır, Mustafa Altay ile Keşan Belediye Meclisi üyeleri ve belediye birim amirleri katıldı.

Törende ilk olarak Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, ardından Keşan Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

GÖKHAN YILMAZ: ZABITA, HALK İLE BELEDİYE ARASINDA BİR KÖPRÜDÜR”

Tören, Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz’ın konuşmasıyla sürdü.

Zabıta Teşkilatının 194. Kuruluş yılı olduğunu belirten Yılmaz, şunları söyledi: “Keşan Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü olarak personel yapımızı sürekli dinamik tutan bir anlayış ile her geçen gün hizmet kalitemizi arttırarak 7 gün 24 saat çalışma esasına göre görevimizi sürdürmekteyiz. Bizler belediyenin dışarıya yansıyan bir yüzü, halkla belediye arasında bir köprü olarak kanunların ve yönetmeliklerin bize vermiş olduğu yetki çerçevesinde; vatandaşlarımızın esenliğini ve genel sağlığını korumak, vatandaşlarımıza sağlıklı ve düzenli bir yaşam alanı hazırlamak, kentsel gelişime katkı sunmak adına görevimizi kontrol ve denetimler ile yürütmekteyiz. Bizler kendimizi, toplumun huzurunu, ihtiyaçlarını, geleceğe olan inancını, bir şehir bilinci içerisinde dayanışmanın, birbirine saygının ve bu saygının geleceğe sürdürülebilir şekilde devam ettirilmesinin teminatı olarak görmekteyiz. Sözlerimi sonlandırırken, norm kadrosu Keşan merkezi resmi nüfusu olan 65 bin nüfusa göre belirlendiği halde, ikametgahı çevre ilçe ve köylerde bulunup, ilçe merkezinde ikamet eden öğrenci ve vatandaşlarımız ile yaz sezonunda sahillerimizde misafir ettiğimiz vatandaşlarımız hesaba alındığında; kış sezonunda 85 bin, yaz sezonunda ise 200 bin vatandaşımıza mesai merhumu gözetmeksizin hizmet eden personelime huzurunuzda teşekkür ederim. Başta personelim olmak üzere, zabıta teşkilatının tüm mensuplarının 194. Kuruluş yıldönümünü kutlarım.”

HELVACIOĞLU: “ZABITA MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TÜM PERSONELİ İLE VATANDAŞIMIZIN KARŞISINDA DEĞİL, YANINDA VE HİZMETİNDEDİR”

Gökhan Yılmaz’ın ardından Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu mikrofona geldi.

Zabıta Teşkilatı kuruluşunun 194. yılı olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Helvacıoğlu, Zabıta Müdürlüğü ile Keşan’ı daha iyi noktalara ulaştırmak için birlikte hareket ettiklerini kaydetti.

Zabıta personelinin haftasını kutlayan ve başarı dileyen Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Zabıtamız; Keşan’ımızı daha iyi işlerle buluşturmak ve yaşam kalitesini arttırmak için birlikte mesai yaptığımız, canla başla çalışan kıymetli ekibimizdir. Keşan Belediyesi olarak çalışanlarımızla büyük bir aileyiz. Zabıtamız da ailemizin en önemli ve en değerli üyelerinin başında geliyor. Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak; şehrimizin huzuru ve güvenliği için çalışmak, hemşehrilerimizin yanında olmak için mesai harcıyoruz. Ceza yazan değil ikna eden ve vatandaşımızı memnun bir şekilde kurallara uymaya yönlendiren bir zabıta teşkilatı olma yolunda hızla ilerliyoruz. Keşan Belediyesi’nde zabıta olarak çalışan 36 zabıtamız, ayrıca denetim, idari bölüm, ruhsat ve ulaşım bölümünde de toplamda 18 personelimiz bulunmakta. Bu kentte belediyenin varlığı hissediliyorsa bunun en önemli ayaklarından birisi zabıta teşkilatımızdır. Zabıtamız belediyemizin gülen yüzüdür. Keşan belediyesi olarak zabıtalarımız ilçemizin huzur ve güvenliği için durmadan çalışmakta ve görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek için çabalamaktadırlar. Zabıta müdürlüğümüz tüm personeli ile vatandaşımızın karşısında değil, yanında ve hizmetindedir. Zabıta teşkilatının 194.yılında; belediyemiz zabıta teşkilatının ve ülkemizin her tarafında, vatandaşlarımızın huzur ve sağlığı için görevini özverili bir şekilde yerine getiren tüm zabıta personelinin zabıta haftasını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.”

Törenin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

Gökhan Yılmaz ve ekibi gün içerisinde, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’a makamında nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ