Reklam
Reklam

HIRSIZLAR KOL GEZİYOR, HERKESİN Mİ DÜDÜKLENMESİ BEKLENİYOR!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 29.08.2020

Keşan’da neler oluyor, bizim ilgililer ne yapıyor!.. Acaba günde kaç hırsızlık olayı meydana geliyor, kaç kişinin canı yanıyor, kaçı resmiyete bağlanıyor, kaçı emniyete gitmekten kaçıyor!.. Keşan’da kaç sokağa günde diyemeyeceğim ama haftada bir kez devriye yapılıyor, bekçiler nerede geziyor, yakalananlar neden salınıyor, herkesin mutlaka düdüklenmesi mi bekleniyor!..

Vurdumduymazlık olur ama bu kadar da olmaz yani!.. Yakında yolda gezerken ayağımızdaki donu çalmazlarsa şaşacağım vallahi!.. Veren razı olmasa da alan razı, tutan razı, tutanı salan razı!.. Ters yöne giren sürücüleri hiç kaçırmayan kameralar, çalanı, çırpanı, kıranı, vuranı neden hiç görmez ki!.. ‘Suç ve ceza’ denince akla sadece trafik gelir de, niye başka suçlara yönelik tespit ve güvenlik önlemi alınmaz ki!..

Evet sevgili hemşehrilerim… Her dönemde olan ancak son dönemde iyice ayyuka çıkan hırsızlık olayları vatandaşı bezdirdi… Girilmedik ev, soyulmadık işyeri ve araç, kırılmadık kapı kalmadıi!.. Eskiden hırsızlar altın ve para çalarlardı, şimdi tencere tava, musluk batarya, iğne iplik ne bulursa götürüyor, çarşının göbeğinden motosikletini, kıçının altındaki bisikleti çalıyor!.. Peki her geçen gün artan bu hırsızlıklara yönelik ne gibi bir çalışma yapılıyor, ne gibi bir planlama gerçekleştiriliyor, yoksa hırsızlıkta rekora koşmak mı hedefleniyor!..

Şimdi birileri diyecek ki; yakalanıyor ama salınıyor… Ben de diyeceğim ki; hırsızlığı engellemek için ne yapılıyor… Çaldıktan sonra yakalanacağına, çalması neden engellenemiyor… Ben daha hiç sokağımda bekçi görmedim… Sokağımda polis otosunu devriye gezerken aylardır görmedim… Neden? Personel eksikliği mi var, yakıt kısıtlaması mı var, gevşeklik mi var, rehavet mi var… Tamam pandemi var bunu biliyoruz ama bu devriye gezilmesine engel değil!..

Eğer vatandaşımın canı bu kadar yanıyorsa, hırsızlıklar giderek artıyorsa, bi silkinin beyefendiler… Çaldıktan sonra kimilerini yakalamak yerine, yeltenmesine dahi izin vermeyecek hareketler sergileyin… Hava kararınca 3 caddede değil, bütün cadde ve sokaklarda devriye gezen polis otolarını görelim… Bekçiler Keşan’da görevi bıraktı mı bilelim!..

Sayın mülki amirimizi de Keşan’daki hırsızlıkların istatistiklerini incelemeye davet edelim!..

Saygılar benden size, çığırından çıkan hırsızlıkların bir an önce önüne geçilmesi dileğiyle!..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ