Reklam
Reklam

HİSARCIKLIOĞLU’NDAN, KEŞANLI YÖNETİCİLERE ÖVGÜ DOLU SÖZLER…

HİSARCIKLIOĞLU’NDAN, KEŞANLI YÖNETİCİLERE ÖVGÜ DOLU SÖZLER…
  • 18.12.2019
Reklam

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bugün Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Keşan Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

İpsala’daki programı nedeniyle önceki akşam Keşan’a gelen ve geceyi burada geçiren Hisarcıklıoğlu, sabah ilk ziyaretini Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na gerçekleştirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyet ifade eden Helvacıoğlu, Hisarcıklıoğlu’na TOBB desteğiyle Keşan’a tarım lisesi kurulmasını talep etti.

KEŞAN BELEDİYESİ ZİYARETİ…

Mustafa Helvacıoğlu, saat 11.00 sıralarında belediyeye gelen Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’nu; eşi Mukaddes Helvacıoğlu, oğlu Atacan Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya ve Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Kemalettin Uslu, Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Belediye Başkan yardımcıları Yakup Balcı, Nuran Uslu, Belediye Meclis üyeleri ile çevre il ve ilçelerin oda ve borsa temsilcileri ile birlikte karşıladı.

Belediye girişinde çiçeklerle karşılanan Hisarcıklıoğlu, daha sonra makam odasına geçti.

Rifat Hisarcıklıoğlu burada Helvacıoğlu’na belediye başkanlığı görevinin hayırlı olması temennisiyle plaket takdim etti.

Helvacıoğlu da Hisarcıklıoğlu’na, İHA’ların minyatürünü hediye etti.

Hisarcıklıoğlu’na ayrıca Ahmet Yenice Ortaokulu öğrencilerinin TÜBİTAK Projesi olarak 3D Yazıcı ile kodlama yaparak hazırladığı insansız tank aracı tanıtıldı ve Keşan Kent Konseyi Kadın Meclisinin hazırladığı TOBB logolu araba yastığı hediye edildi.

Ziyarette ayrıca kısa zamanda Keşan’ın marka değeri olan İzzeti İkram Pazarı ürünlerinin yer aldığı ikramlar da İzzetiyeli kadınlar tarafından sunuldu.

Helvacıoğlu bu sırada Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan İpsala Gümrük Kapısında yöresel ürünlerin satışının yapılabileceği bir mağaza yeri desteği istedi.

Hisarcıklıoğlu, ziyaret sırasında ayrıca Anadolu Ajansı’nın yılın fotoğrafları oylamasında yer verdiği ve ajansın Keşanlı muhabiri Cihan Demirci tarafından Saros Körfezi’ne batırılan uçakla ilgili çektiği fotoğrafa da destek oyu verdi.

HİSARCIKOĞLU: “BAŞKANIMIZLA GURUR DUYUYORUZ”

Ziyarette konuşan Hisarcıklıoğlu, Mustafa Başkanımıza belediye başkanlığı görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz. Kendisi ile Keşan TSO döneminde beraber çalıştık. Odadaki dinamizmi ve aktivitelerini zaten çok takdir ediyorduk. İş camiası olarak biz kaybettik ama Keşan kazandı. Kendisine görevinde başarılar diliyoruz. Belediye başkanlığı görevinde de aktif bir şekilde çalışmayı sürdürüyor. Biz de elimizden ne geliyorsa başkanımızın yanındayız, destek olacağımız bir şey varsa da her zaman başımızın üstünde yeri var. Başkanımızla gurur duyuyoruz.” dedi.

HELVACIOĞLU: “KEŞAN’A TOBB DESTEĞİYLE TARIM LİSESİ KAZANDIRILMASINI SİZDEN İSTİYORUZ”

Helvacıoğlu da, Hisarcıklıoğlu’nu Keşan Belediyesinde ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Bugünlere gelmemizin en önemli sebebi Rifat Başkanımızla birlikte çalışmamızın ahlakı ve girişimciliği. Onun iş ahlakı, girişimciliği, iş terbiyesi, çalışkanlığı ve disiplini bizlere her zaman örnek olmuştur. Rifat Başkanım bana hayatım için rol model olan bir kişi. Müthiş bir enerji ile şehrime hizmet etmek için siyaseti seçtim. Rifat Başkanımın da dediği gibi bir şehirde siyasetiyle, kaymakamıyla, belediye başkanı ve STK’larıyla biraraya gelirseniz o şehir marka olur. Ben bu görevi çok büyük bir onur ve keyifle yapıyorum. Hizmet etmek; ibadettir. Rifat Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Ziyareti için bizi çok onurlandırdı. Hemşehrilerimiz adına çok mutlu olduk. TOBB eğitime çok büyük bir destek veriyor. Edirne’ye de verdiğiniz önemi ve desteği biliyoruz. Gıda OSB’yi desteklerinizle Keşan’da yapıyoruz. Keşan’a TOBB desteğiyle Tarım Lisesi kazandırılmasını sizden istiyoruz. Tarım alanında istihdam ve öncülük yapması için sizden bu liseyi istiyoruz. Eğer bu yapılırsa tarıma önem artacak ve çocuklarımız bölgemizde kalacak. Hamzadere Bölgemiz de bilinçli bir tarımla gelişecek. Valimiz ve Milli Eğitim Müdürümüzle bu projemizi paylaştık, şahsınızdan da bu talebimizi gerçekleştirmenizi arzu ediyoruz.”

HİSARCIKLIOĞLU: “ÖNCELİĞİMİZ KEŞAN”

TOBB olarak 81 ilde 81 okul projesi kapsamında söz verdikleri 17 okullarının kaldığını bildiren Hisarcıklıoğlu, “2020’de 17 okulu tamamlamayı planlıyoruz. Bundan sonra ilk yapacağımız okullardan biri inşallah Keşan olur. Önceliğimiz Keşan.” dedi.

KEŞAN TSO ZİYARETİ…

Rifat Hisarcıklıoğlu daha sonra Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)’na geçti.

Keşan TSO girişinde kadın girişimciler tarafından karşılanan Hisarcıklıoğlu’na çiçek verildi.

Hisarcıklıoğlu, burada da konferans salonunda ağırlandı.

İlk olarak konuşan Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu Keşan’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, odaya yaptığı ziyaretten ötürü de meclisi adına kendisine teşekkür etti.

Hisarcıklıoğlu’na, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, odanın faaliyetleri hakkında sunum yaptı.

Keşan, İpsala ve Enez’de toplam 2 bin 700 üyeye hizmet verdiklerinin altını çizen Şapçı, üye memnuniyetini kendileri için önemli olduğu belirtti ve üyelerle yaptıkları ankette, %93 oranında memnuniyet elde ettiklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, buradaki konuşmasında Türkiye genelinde kadın ve genç girişimcilerin arttığını vurguladı ve “Keşan bugün baktığımız zaman tarım, ticaret ve turizmin merkezi. Keşan bir kavşak noktası aslında. Buradaki pazar adeta açık hava pazar merkezi gibi görev yapmakta. Yunanistan’dan gelenler alışveriş yapıyor. Bu kapsamda Trakya’daki oda ve borsalarla beraber İpsala Sınır Kapısı’nı modern bir hale getireceğiz. Bugün bunun için buradayız.” şeklinde konuştu.

Buradaki program, Rifat Hisarcıklıoğlu’na hediyelerin verilmesi ve fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

KEŞAN TB ZİYARETİ…

Son olarak Keşan Ticaret Borsasını ziyaret eden Rifat Hisarcıklıoğlu, burada da Keşan TB Meclis Başkanı Kemalettin Uslu, Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz ve meclis üyeleri tarafından karşılandı.

Uslu, Hisarcıkloğlu’na meclisi adına iyi dileklerini sunarken, Kaymaz da önce ziyaretinden ötürü kendisine teşekkür etti, ardından da Ticaret Borsasının çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Keşan ve çevresinin bereketli topraklara sahip olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Hamzadere Barajı bittikten sonra yaklaşık 350 bin dönümlük arazi artık sulanmaya başlayacak ve buranın zenginliğini ve verimliliğini artıracak.” diye konuştu.

 

Rifat Hisarcıklıoğlu, Keşan’a 70 bin ton kapasiteli lisanslı depo kurulması için de çalışmaların devam ettiğini belirtti.

HİSARCIKLOĞLU’DAN YUSUF YÖRÜK’E TEŞEKKÜR…

Sözlerinin devamında Keşan Ticaret Borsasının önceki dönem başkanı Yusuf Yörük’e gayretli çalışmalarından ötürü teşekkür eden Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu: Yusuf başkanım, ‘Başkanlığı bırakacağım.’ dediği zaman üzülmüştüm. Kendisi de bize ‘Yerime Necmi diye bir kardeşimiz gelecek, siz merak etmeyin, bizden daha iyi olacak.’ demişti. Dedikleri doğru çıktı ve Keşan Ticaret Borsasını sağlam ellere teslim etti. Kendisi de mecliste görev alarak katkı sağlamaya devam etti. Yusuf Yörük başkanımıza bu konuda teşekkür ediyorum.”

Burada da Keşan Ticaret Borsası yöneticileri tarafından Hisarcıklıoğlu’na hediyeler takdim edildi.

Rifat Hisarcıklıoğlu, Keşan’daki ziyaretlerinin ardından İpsala’da gerçekleştirilen UMAT Gümrük ve Turizm İşletmeleri şirketinin genel kurul toplantısına katılmak üzere Keşan’dan ayrıldı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ