Reklam
Reklam

“HUKUK MÜCADELESİNE BU ADLİ YILDA DA YILMADAN DEVAM EDECEĞİZ”

“HUKUK MÜCADELESİNE BU ADLİ YILDA DA YILMADAN DEVAM EDECEĞİZ”
  • 02.09.2020
Reklam

Edirne Barosu Başkan Yardımcısı ve Keşan Temsilcisi Av. Arb. Aylin Arıkan, adli yıl açılışı nedeniyle Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’a ve Keşan Başsavcısı Mustafa Sesli’ye ziyarette bulundu.

Bir süre önce göreve başlayan Keşan Kaymakamı Yılmaz’a hayırlı olsun dileklerini ileten Arıkan, çalışmalarında başarılar diledi.

“YENİ ADLİ YILDA YARGININ SİYASİ TARTIŞMALARDAN UZAK TUTULMASI BİZLERİN EN BÜYÜK TEMENNİSİDİR”

Aylin Arıkan, yeni adli yıl ile ilgili olarak şunları ifade etti: “Avukatlar yargı erkinin üç eşit kurucu unsurundan savunmayı temsil eder ve tarafsızdır. Bizler her geçen gün sorunların artarak devam ettiği adalet sistemimizde, fedakârca var gücümüz ile çalışıyor ve azaldığını üzüntü ile tespit ettiğimiz adalete olan güveni yeniden inşa edebilmek için azami çaba sarf ediyoruz. Soru soran, sorgulayan, eleştiren ve gerçeğin ortaya çıkması için durmaksızın çalışan bir mesleğin temsilcileriyiz. Yeni adli yılda yargının siyasi tartışmalardan uzak tutulması bizlerin en büyük temennisidir.

Giderek daha çok hukuk devleti, daha çok hukukun üstünlüğü, daha çok insan hakları ve daha çok demokrasiye ihtiyacımız var. Adaletin güçlü olması herkes için bir güvencedir. Ülke olarak bizi aydınlığa kavuşturacak, birlik ve beraberlik duygumuzu pekiştirecek kavramlar bunlardır.

Yeni adli yıldan beklentimiz, kişisel özgürlükleri kısıtlayan, çocuk istismarını ve kadına şiddeti artıran, eğitimden sağlığa her alandaki adaletsiz, eşitliğe ve toplumsal devlet anlayışına aykırı düzenlemelerin bir an önce iptal edilmesi ve geciken adaletin sağlanmasıdır.

Büyük Atatürk’ün kurduğu tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nde, Cumhuriyetin temel ilkelerine, laik, sosyal hukuk devletine, yargı bağımsızlığına, evrensel hukuk kurallarına, temel hak ve özgürlüklere olan inancımızla hukuk mücadelesine bu adli yılda da yılmadan devam edeceğiz.

Yeni adli yılın avukat-hakim-savcı tüm meslektaşlarımıza, adliye çalışanlarına, adalet, huzur, hukuk ve güven ümidi içinde olan yurttaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, ülkemize adaletli bir adli yıl temenni ediyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ