Reklam
Reklam

HÜSEYİN DENİZ ER: “ÖNCE YAPISAL ÖNLEMLER ALMALIYIZ”

HÜSEYİN DENİZ ER: “ÖNCE YAPISAL ÖNLEMLER ALMALIYIZ”
  • 02.03.2023
Reklam

NESAR ekiplerince verilen seminerde, bireysel afet bilincini geliştirmek, alınan önlemlerle afet riskinin azaltılabileceği bilgisini yaygınlaştırmak, bireyleri afete hazırlık için gerekli adımları atmak üzere cesaretlendirmek konularında katılımcılar bilgilendirildi.

Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda düzenlenen seminer öncesi konuşan Batı Koleji Anadolu Lisesi Kurucu Müdürü Mahmut Kaymaz, yaşanılan acılı tabloya karşı bilinç kazandırarak tekrarlanmaması adına adım attıklarını söyledi.

Depremde ablası, eniştesi ve yeğenini kaybeden Kaymaz, şunları kaydetti: “6 Şubat Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketinde hepimizi hayalleri ve umutları yıkıldı. Bunu en canlı yaşayan biri olarak, orada gördüğüm çaresizliği ve umutsuzluğu bir kez daha başka bir felakette yaşamamak adına öncelikle okulumuz öğrencilerine NESAR ile Hüseyin Deniz hocamız eşliğinde temel afet eğitimi vereceğiz.”

ER: “ÖNCE YAPISAL ÖNLEMLER ALMALIYIZ”

Seminerde konuşmacı olarak katılan NESAR Ulusal Acil Durum Arama Ve Kurtarma Derneği Başkanı Hüseyin Deniz Er de şunları kaydetti: “İlkokul öğrencilerinden ailelere kadar herkesin bilmesi gereken afet ve acil durum ile ilgili bilgileri anlatıyoruz. Afet öncesi, sırasında ve sonrasında ne yapacağız bunları bilmemiz gerekiyor. Ülkemiz deprem kuşağında bir ülke ve biz buna göre önlemlerimizi almalıyız. Önce yapısal önlemler almalıyız. Bunun devamında da eşyaların sabitlenmesi ve güvenilir hale getirilmesi gerekiyor. Sonrasında da deprem sırasında yapılacakları bilmemiz gerekiyor.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ