Reklam
Reklam

İKİ ÇOCUK KEŞAN’I ESİR ALDI!..

Neşe Tosun
Neşe Tosun
  • 01.09.2020

Yahu bu kadar mı çaresiz!.. İki çocuğu eğitip, suç işlenmesini engelleyemeyecek kadar aciz miyiz!.. Delil var, şikayet var, yakalama var ama sonuç yok!.. Soyulanlar, zarar görenler değil, çalanlar bıkıp doyana kadar devam!..

Nasıl bir adalet sistemidir bu ülkemizde var olan… ‘Beni öldürecek, tehdit ediyor’ diyorsunuz, eylem olmadan harekete geçilemiyor!.. İlla sizi öldürecek, kan akacak, ondan sonra harekete geçilecek!.. ‘Beni soydu, malımı çaldı, işte delil’ diyorsunuz, siz şikayetinizi anlatamadan o yakalanıp ifadesi alınıyor ve siz karakoldan çıkana kadar o birkaç kişiyi daha öpüyor!.. Birilerinin canına kast ediliyor, yardım etmeye çalışıyorsunuz, kurtarmak istiyorsunuz ama senelerce hapse mahkum oluyorsunuz!.. Söyleyin bana var mı böyle bir adalet sistemi başka bir ülkede!..

Evet sevgili hemşehrilerimiz, son dönemde Keşan’da yaşanan hırsızlık olaylarına başta esnafımız olmak üzere hepimiz şahit oluyoruz… Günde en az 10 tane hırsızlık olayı yaşanıyor ilçemizde… Kahramanlar belli ama dokunulmazlıları var üzerlerinde!.. Deliller sunuluyor, şikayetler çığ gibi büyüyor, vatandaş canından beziyor, ‘Acaba bugün yine soyacaklar mı malıma zarar gelecek mi?’ diye kara kara düşünüyor ancak suç makineleri sürekli salınıverildikleri için ne çalmaya ne bezdirmeye doyuyor!.. Acaba bunlar neden korunuyor!.. Madem kanunlarımız ‘tutuklanmasını’ engelliyor, peki ıslah edilmesine neden çalışılmıyor… Tutuklanması olmuyorsa, neden başka çözüm yolları, alternatifler düşünülmüyor da, toplumun zarar görmesine müsaade ediliyor…

 

Hırsızlıkların artması, hırsızların çoğalması, çocuk hırsızların rekor kırması mı bekleniyor!.. 2023’e kadar; hırsızlıklarda çağ atlanması mı hedefleniyor!..

Sayın ilgililer… Önce Keşan’ı eşkiyalar sardı, tefeciler arttı, bonzai patladı, esrar ve eroin fırladı, fuhuş hortladı, bi hırsızlarımız eksikti çok şükür iki tane çocuk Keşan’ı esir aldı!.. Vatandaşım huzurlu değil ama sizin huzurunuz yerinde besbelli!.. Rehavetinizin kalması, görevinizi de yapmanız temennisiyle; 1 Eylül Dünya Barış Günü’nün tüm dünya için barış ve sağlık getirmesini dilerken; Adli Yılın açılışını da ‘Adeletimizin geri gelmesi’ ümidiyle kutluyorum…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ