Reklam
Reklam

İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ BAYAZIT VE KELEŞ, VALİ CANALP’TAN DESTEK İSTEDİ

İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİ BAYAZIT VE KELEŞ, VALİ CANALP’TAN DESTEK İSTEDİ
  • 07.04.2022
Reklam

Edirne İl Genel Meclisinin AK Partili ve Keşanlı üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, bugün Edirne Valisi Ekrem Canalp’ı ziyaret etti.

Ziyarette, Keşan’a bağlı köyler ile sahil bölgeleriyle ilgili sorunları dile getirdiklerini bildiren Bayazıt ve Keleş, yapılabilecek işlerin ivediliği hakkında da görüştüklerini söyledi.

Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, ziyaret hakkında şu bilgileri paylaştı: “Pandemi dolayısıyla yaşanan hizmet aksaklıklarını minimize edip tamamlamak için çalışıp toplantılar düzenliyoruz. Köylerimizin ana sorunlarından biri olan köy içi yolların kilit taşı döşemeleri ortalama olarak köylerimizde %70-80 seviyesinde bunları %100’e ulaştırmak için, Valiliğimizce kurulan kilit taşı fabrikasından Keşan ve köylerimize gelecek olan kilit taşlarının programını yapıp dağıtımına başlayacağız.

Yaz sezonu öncesi köylerimiz ve sahil bölgelerimizdeki çöp sorununun çözümü için de çöp bidonu eksikliklerini tamamlayacağız. Biliyorsunuz ki geçen yaz sezonu sonunda Valiliğimiz tarafından Koruklu köyüne bir aktarma istasyonu yapılmıştı ve 2 adet çekici alınmıştı. Orada toplanan çöp konteynırlarını çekicilerimiz sayesinde hızlı bir şekilde nakliye edip, sahillerdeki ve köylerimizdeki çöp  yoğunluğunu minimize edeceğimizi inanıyoruz.

Köy bağlantı yollarımızın da bakımlarını yapıyoruz. Program dışında olan bozuk yollarımızın onarımı hakkında görüşmeler yaptık. Köy sınırları içerisinde kalan tarla yollarımızın da tarım sezonu öncesi, kış hava şartları dolayısıyla bozulan köy yollarımızın greyderli bakımları için Keşan’ımıza yaz sezonu boyunca çalışması için greyder istedik.

Su hayattır biliyoruz. Köylerimizde yapılan hayvan içme suyu göletlerimize bakım ve onarımı için dozer yardımı istedik.

Ramazan ayını geçirdiğimiz bugünlerde vatanımıza milletimize birlik ve huzur dolu günler diliyoruz. AK Partili İl Genel Meclisi üyeleri olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz, sağdayız. Çalışmalarımızda bizlere desteklerini esirgemeyen; Milletvekilimiz sayın Fatma Aksal’a, İl Başkanımız Sayın Belgin İba’ya ve İlçe Başkanımız sayın Gürcan Kılınç’a teşekkür ediyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ