Reklam
Reklam

İLAÇ İSTEDİLER, BİR GÜN SONRA GETİRDİLER

İLAÇ İSTEDİLER, BİR GÜN SONRA GETİRDİLER
  • 25.05.2020
Reklam

23-26 Mayıs 2020 tarihleri arasında 81 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ederken, sitemize ulaşan birçok vatandaş acil ihtiyaçlar için açıklanan numaraları aradıklarında cevap alamadıklarını belirtirken, bazı vatandaş ise geri dönüşlerin çok geç yapıldığını iddia etti.

Suluca köyünden sitemize ulaşan bir vatandaş, Arefe günü gözünde ciddi bir alerjik problem oluştuğunu ve gözünün kapandığını, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle de 156’yı aradıklarını belirtti. 156 numaralı hattan da Vefa Destek Grubuna bağlandıklarını ve yaşadıkları durumu anlatıp yardım istediklerini belirten vatandaş, kendilerine gereken ilacın ise Ramazan Bayramının 1. günü olan dün saat 14.00 civarında ulaştırıldığını kaydetti.

Olayla ilgili mağduriyet yaşadıklarını ifade eden vatandaş, “Kısıtlama var demek güzel, sokağa çıkma demek kolay ancak sağlıkla ilgili bir problem için 1 gün beklemek mağduriyet. Nerede hükümet, nerede adalet.” diye konuştu.

Öte yandan, Aşağı Zaferiye Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi’nden sitemize ulaşan vatandaşlarda çöplerin alınmamasından şikayetçi oldu.

Bazı vatandaşlar çöplerinin bir haftadır alınmadığını ve etrafa koku saldığını belirtirken, bazı vatandaşlar da 2 gündür alınmadığını iddia etti.

Vatandaşlar, ilgili numaraları aradıklarını ancak ulaşamadıklarını da öne sürdü.

Sitemiz aracılığı ile yetkilileri göreve davet eden vatandaşlar, çöplerinin alınmasını istedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ