Reklam
Reklam

“İŞLETMELERİMİZ VE HALKIMIZ KURALLARA UYMAK ZORUNDADIR”

“İŞLETMELERİMİZ VE HALKIMIZ KURALLARA UYMAK ZORUNDADIR”
  • 29.06.2021
Reklam

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak,1 Temmuz 2021 tarihi itibari ile başlayacak olan kademeli normalleşme dönemi konusunda bilgilendirmede bulundu.

Çakmak açıklamasında şunları ifade etti: “İçişleri Bakanlığımız, bir buçuk yıldan beri koronavirüs yüzünden esnaflarımıza çıkartılan kısıtlamalar ve  yasakların kalkmasıyla ilgili 27 Haziran’da yeni bir genelge yayımlanmıştır.

Genelgeye göre Keşan lokantacı kahveci ve otelciler esnaf odamızın üyeleri;   

– Tüm işletmeler 1 Temmuz’dan itibaren faaliyete geçecek.

– Kahvelerimizde (okey, tavla, kağıt vs.).oyunlar serbest.

– Yeme- içme işletmelerimizde kişi sayısı kapasite yasakları kaldırıldı.

– Her türlü canlı müzikler saat 24.00’te kapatılacak.

– Düğün salonlarında yeme içime ve kişi kısıtlaması kaldırıldı.

– Hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırıldı.

Tüm işletmelerimiz ve halkımız koronavirüs belasını tekrar yaşamamamız için maske, mesafe, hijyen kurallarına uymak zorundadır.”

Esnafın 1 buçuk yıldır COVID-19 nedeniyle maddi ve manevi sıkıntı yaşadığını da anımsatan Çakmak, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Esnafımızın maddi sıkıntıyı aşması için devletimizden faizsiz 5 yıl vadeli 50 bin TL kredi beklemektedir. Esnafımız ekonomik sıkıntısını başka türlü hafifletemez. Esnafımız, 1 buçuk yıldan bu yana devletimizin, hükümetimizin çıkardığı tüm yasalara uyum sağladı, şimdi de devletimizden fedakarlık bekliyor.

Esnafa yönelik 3 bin – 5 bin TL hibe destek başvuruları 1 Temmuz’da sona eriyor. 3 bin – 5 bin TL hibe desteğine başvuran ve henüz desteği alamayan esnaflarımız ümitsizliği kapılmasın, müracaat edenlere sırası ile ödeme yapılacaktır. Hibe destekleri için mevcut banka hesaplarınıza bakın.

Odamıza üye tüm İşletmelerimizin 2021 yılı yeni fiyat tarifeleri hazırlanmış ve çıkartılmıştır. Tüm işletmelerimiz 2021 yılı yeni fiyat tarifelerini odamızdan alıp, işletmelerinde bulundurmak zorundadırlar.

Edirne Ticaret İl Müdürlüğümüz ve Belediye Zabıtamız esnaflarımızın yeni fiyat tarifelerini alıp almadığını denetlenecektir.

Yeni fiyat tarifesini almayan esnafımıza maddi ceza uygulanacaktır. Tüm esnafımıza ve halkımıza yaz sezonunun hayırlı ve bereketli geçmesini diliyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ