Reklam
Reklam

İYİ PARTİ İL BAŞKANI DEMİR’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN SÖZLERİNE TEPKİ…

İYİ PARTİ İL BAŞKANI DEMİR’DEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN SÖZLERİNE TEPKİ…
  • 27.05.2021
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşer’e yönelik söylemleri İYİ Parti camiasında tepki ile karşılandı.

Konuya ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanın dili bu olmamalı.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında İYİ Parti  Genel Başkanı Meral Akşener‘e yönelik, “Gelin hanıma Rize’de gayet güzel bir ders verdiler. Gerekeni yaptılar. Bu daha bir, daha neler olacak neler.. Bunlar iyi günler.” açıklamasında bulundu.
Açıklamaya tepki gösteren İYİ Parti Edirne İl Başkanı Demir ise, “Sayın Erdoğan bu dil taraftarlarınızı cesaretlendirir, halkı sokağa döker herkes kendi hukukunu korumaya başlarsa orda anarşi başlar. Eğer bu sorumluluğu alıyorsanız konuşmaya, yazmaya devam ediniz.” şeklinde konuştu.
“HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ GEMİ BATARSA HEPİMİZ BATARIZ”
“Sayın Erdoğan; Biz 68 ve 78’ler kuşağı olarak bu olaylardan canımız çok yandı.” diyen Demir, şunları söyledi: “Çocuklarımızın canının yanmasını istemiyoruz. Bir yanlış anlaşılmaya sebep olmamak için çok açık ve net söylüyorum kimseden korkumuz yok! Ancak milletin çocuklarını birbiri ile kavga ettirmek istemiyoruz. Sizin bu sokak kavgasına vandalizme davetinizi şiddetle reddediyoruz. AKP seçmeninin bu dili şiddetle reddedeceğine inanıyor kardeş kavgasına alet olmayacaklarına güveniyoruz. Aksi halde hepimiz aynı gemideyiz gemi batarsa hepimiz batarız. Kamuoyunun taktirine saygı İle duyurulur.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ