Reklam
Reklam

KAHRAMAN: “EDİRNE’NİN GELECEĞİ OLMAK İÇİN ADAYIZ”

KAHRAMAN: “EDİRNE’NİN GELECEĞİ OLMAK İÇİN ADAYIZ”
  • 19.09.2023
Reklam

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, partisinin Keşan İlçe Başkanlığını ziyaret ederek il başkanlığına adaylığını açıkladı.

Saat 13.30 sıralarında başlaya adaylık açıklamasına; CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Edirne İl Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Edirne İl Genel Meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, önceki dönem ilçe ve belediye başkanları ile partililer katıldı.

ÇAKIR: “GÖREVE GELDİĞİMİZDEN BERİ BİZİ HİÇ YALNIZ BIRAKMADI”

Açıklama öncesinde Kahraman ve partililere hoş geldiniz demek üzere açış konuşması yapan Anıl Çakır, Gaziler Günü’nü kutlayarak şunları söyledi: “19 Eylül Gaziler Günü programına katıldık, vatan savunmasında gazi olmuş gazilerimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum. Çok kıymetli misafirlerimiz var. İlçe Başkanlığımda ilk defa böyle bir kalabalık topluluk önüne çıkıyorum. Samet başkanım bir yola çıktı kendisi 8 aydır il başkanlığı görevinde bulunuyordu. Önceki dönem İl Başkanımız Fevzi Pekcanlı’nın milletvekili aday adaylığını koymasıyla görevi devraldı. Saner Özdilek başkanımla beraber seçimlerde takdire şayan çalışmalarda bulundular. Maddi manevi Keşan’ı hiç yalnız bırakmadı. Keşan’la başlayan ilçe kongrelerimizi Enez’le tamamladık. Pazar günü de il kongremizi gerçekleştireceğiz. Samet başkanım bir daha aday olacak sizlerin teveccühünü bekliyor. Ben şahsım ve yönetim kurulu adına göreve geldiğimizden beri bizi hiç yalnız bırakmadı. Bir İl Başkanı nasıl davranır iyi hissettirdi bize. Her aradığımızda kendisine ulaştık. Bir kere daha sizlerin huzurlarında şükranlarımı sunuyorum.”

KAHRAMAN: “KEŞAN’DA BAĞLARIMIZ HEP KUVVETLİ OLDU”

Anıl Çakır daha sonra sözü CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman’a bıraktı.

Kahraman da konuşmasında şunları ifade etti: “İlk seçildiğimde de yine birinci ziyaretimi Keşan’a yapmıştım. O dönemden sonra da her ne olduysa hep Keşan’da bağlarımız hep kuvvetli oldu. Öncelikle Saner Özdilek Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte çok samimiyetle ve var gücümüzle çalıştık. Eksiğimiz gediğimiz olmuştur ama samimiyetimizden hiç ödün vermedik. Onun için ben öncelikle hem Saner Başkana hem de yönetiminde olan arkadaşlara ve partimizin emekçilerine çok teşekkür ediyorum. Dün il başkanlığında yapılan basın açıklamasında yeniden aday olacağımı ilan ettim ama her ilçeme gelerek hem onların sorunlarını hem sormasını istediklerini sormaları açısından hem de burada yeniden ilan etmek açısından bugün itibariyle yola çıkmış bulunmaktayım. İlk bugün Keşan’da başladım.”

“SEÇİMLERDE VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞTIK”

Daha sonra özgeçmişiyle ilgili bilgi veren Samet Kahraman, açıklamasına şöyle devam etti: “İki seçim atlattık. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde çok ciddi anlamda çalıştık. Biraz önce belirttiğim gibi her şeyi ilçe başkanlarıyla beraber yapmaya çalıştım. Geldiğim ilk günden beri şunu söyledim: ‘Hiçbir şey kapalı kapılar arkasında olmayacak. Ne yaparsak başarı da başarısızlık da hepsini beraber yapacağız.’ O dönemde ilçe başkanımla beraber hiçbir şeyi kapalı kapılar arkasında yapmadık ve şeffaf bir şekilde o dönemi götürdük. Şimdiden sonrası için de partide eksiklerimiz var mı var. Bunları konuşacağız ama önümüzde çok uzun bir süre de yok açıkçası yerel seçimlere 6 ay gibi bir süre var. Biz geçen seçimi kaybettik. Bir kere bunu kabullenerek konuşacağız. Ne kadar iyi de yapsak her şeyi birçok eksiğimiz var. Ben burada hem adaylık açıklaması yapıyorum ama aynı zamanda da şapkayı önümüze koymamız gerektiğini düşünüyorum.”

“KEŞAN’DA HER KESİMİN ANIL ÇAKIR KARDEŞİMİN ARKASINDA OLDUĞUNU GÖRÜYORUM”

Samet Kahraman, “Bizde maalesef şöyle bir şey oluyor ben varsam parti var, yoksam maalesef yok. Geldiğimiz süreçte aynılarını yine yaşamamız lazım. O gün şöyle konuşuyorduk biz çocuklarımızın geleceği için bu emeği harcıyoruz. Ama sona geldiğimiz zaman aynı şeyi maalesef ortaya koyamıyoruz. Onun için bu dönem en azından bunu sağlamamız lazım. Başka ilçelerde bunu söylemiştim Keşan bunu çok iyi hissediyor diye. Bugün 4.5 yıl oldu baktığımızda Keşan Belediyesi bizde değil ama biz aynı yere vurur hep beraber olursak birbirimize kenetlenirsek kazanırız. Ve en önemlisi şunu söyleyeceğim Keşan’da onu görüyorum Anıl kardeşimin de Keşan’ı birleştirdiğini her kesimin Anıl kardeşimin arkasında olduğunu görüyorum ama maalesef birçok yerde öyle değil.” ifadelerini kullandı.

“BİR DAHAKİ DÖNEMİN KADROLARINI BUGÜNDEN KURMALIYIZ”

Gençlere sahip çıkılması gerektiğini hatırlatan Kahraman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Büyüklerimiz maalesef gençlere sahip çıkmıyor. Bugün baktığımız zaman birçok yerde koltuğa yine aynı isimler aday. Bakın şimdi göreceksiniz il seçiminde de aynı şeyler olacak, sonrasında belediye seçimlerinde de aynı şeyler olmaya devam edecek. Hep abilerimiz aday. Bugün gençlerin öne çıkmasını aslında en çok onların istemesi lazım çünkü onlar bizi yetiştirdiler. Fakat koltuklara gelmeye kalktığımızda ben şahsımla alakalı söylemiyorum bunu bütün gençlerle alakalı söylüyorum maalesef aynı hassasiyeti göstermiyorlar. Onun için öncelikle sizlerden ricamdır gençlere lütfen sahip çıkalım. 43 yaşındayım ben kendimi genç görmüyorum artık; biz bu mücadelenin içinde daha da gençleri aramıza katmamız lazım. Bugün baktığımızda bu salonda da genç yok mesela. Bir dahaki dönemin kadrolarını bugünden kurmalıyız. Onun için sizlerden en çok gençlere sahip çıkmayı istiyorum.”

“EDİRNE’NİN GELECEĞİ OLMAK İÇİN ADAYIZ”

CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Bu dönem var gücümüzle çalışırsak, Keşan Belediyesine 6.5 ay sonra yine Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını oraya dikeceğimize kalben inanıyorum. Sizlerin huzurunda tekrar il başkanlığı adaylığımı ilan etmiş oluyorum. Bugün itibari ile hepinizin desteğini bekliyorum kalben benimle olduğunuzu biliyorum ama o gün de hep beraber olursak kardeşinize inşallah kardeşleriniz diyeceğim daha çok aslında çünkü biz şöyle bir iddia koyduk ortaya. Biz Edirne’nin geleceği olmak için adayız ben sadece Samet Kahraman olarak aday olmayacağım. Orada Edirne’nin geleceği olmak için aday olacağız. Hepinize çok teşekkür ediyorum çok sağ olun bugün beni burada gayet güzel sıcak kalben ağırladığınız için.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ