Reklam
Reklam

KANIŞKAN: “15 MAYIS’TA, KARANLIĞI AYDINLATAN BİR SABAHA MERHABA DİYECEĞİZ”

KANIŞKAN: “15 MAYIS’TA, KARANLIĞI AYDINLATAN BİR SABAHA MERHABA DİYECEĞİZ”
  • 28.03.2023
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanlığı’nın kurucularından olan Av. Ufuk Kanışkan, 28 dönem Edirne milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Kanışkan, bugün partisinde düzenlediği aday adaylığı açıklamasında, “Kurtuluş Savaşı sonrasında; genç Cumhuriyet’i kuranlara ve geleceğimiz, umudumuz olan evlatlarımıza sözümüz, yaşanılabilir bir ülkenin inşası adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışığında yılmadan çalışmaktır.” dedi.

https://www.facebook.com/selim.sen.188/videos/613878323508494?idorvanity=2233957033536467

Saat 12.30’da başlayan açıklamaya, CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, önceki dönem Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, partili yöneticiler, partililer ve Kanışkan’ın yakınları katıldı.

İlk olarak konuşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, dün akşam Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde bir eve gittiklerini ve kötü durumundan bahsettiği evin dış kapısının dahi bulunmadığını ifade ederek, “Dedim ki bu nasıl bir vicdandır, adalettir; bu nasıl bir eşitsizlik ve haksızlıktır. Bu açlığın ve yoksulluğun hesabını veremeyen iktidar nasıl bu oyları alabiliyor, inanamıyorum.” dedi.

 

Daha sonra kürsüye milletvekili aday adayı Av. Ufuk Kanışkan geldi.

Milletvekilliğinin önemli, onurlu ve bir o kadar da sorumluluk yüklü bir görev olduğunu dile getiren Kanışkan, “Talip olduğumuz bu görev Edirne’de ilk mecliste İsmet İnönü’nün ardından da pek çok değerli parti büyüğümün başarıyla yaptığı bir görev. Bu nedenle taşın altına elini uzatan aday adayı olan tüm arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Ekonomik, sosyolojik sorunlar dört yanı sarmışken meselemiz kimin milletvekili olacağı değil; yarınlarımızı yeniden nasıl kuracağımız ve bu yeni kuruluşun inşasında bizlerin harca dökeceğimiz terdir.” dedi.

“SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜ OLACAĞIM”

Ufuk Kanışkan sözlerine şöyle devam etti: “32 yıllık siyasi ve mesleki birikimimi paylaşmak, Cumhuriyet’in 2. yüzyıllında tahrip edilen Cumhuriyet değerlerini inşa edecek mecliste emek vermek sevdasıyla görev talep ediyorum. Dinleyen, çalışan ve ulaşılabilen bir vekil olacağım. Bölgenin sorunlarını ve çözümlerini biliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında sorunlarımızın çözümü olacağım. Yine ilimizin, devletin olanaklarından yeterince yararlanamadığını biliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bu mutlaka değişecek.

Bugün içinde bulunduğumuz koşullar olağan dışı bir seçim yaşanacağını gösteriyor. Özellikle iktidar cephesi her zaman ki üslubunu vites büyüterek sürdürmeye kararlı gözüküyor. Kendinden olmayanı küçümseyen, hakaret etmeyi olağan hale getiren ve hatta hakaretten öte suçlayan, siyasetin bilinen tüm yöntemleri dışında ki yöntemleri benimseyen uygulayan bir üsluptalar. Bu üslup şüphesiz ki tükenmişliğin bir göstergesidir.

Ülkemiz önemli bir dönemeçte, İçinde bulunduğumuz durumu anlatmamım gereksizliğinin farkındayım.

“15 MAYIS’TA KARANLIĞI AYDINLATAN BİR SABAHA MERHABA DİYECEĞİZ”

Her birimiz zaten yaşıyoruz. Ekonominin, eğitimin, sağlığın, adaletin ne durumda olduğunu yaşıyoruz. İşte bu önemli dönüm noktasında, her birimize düşen bu seçimde amasız, mazeretsiz, bahanesiz çalışmaktır. Cumhuriyet’in var olması için gelecek nesiller için doğa için Saros için inançlarımız için; öfkenin, ayrışmanın, kadına, çocuğa istismarın şiddetin sona ermesi ve bu ucube yönetim şeklinin sona ermesi için herkesin çabası çok önemli. Gençlerimizin, kadınlarımızın çabası çok önemli.

Bu çabalar sonunda 15 Mayıs’ta karanlığı aydınlatan bir sabaha merhaba diyeceğiz.”

“HALKIN İKTİDARINI KURACAĞIZ”

“Bunun yalnızca bir seçim olmadığı; bir anlayış değişimi ve bir devrimin başlangıcı olduğuna yürekten  inanıyorum.” diyen Kanışkan açıklamasını şöyle tamamladı: “İnandığın bir şey daha var:

Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacağı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında, Cumhuriyetimizin tüm kurum ve değerleri yeniden ihya edileceğiz, ayağa kalkacağız ve halkın iktidarını kuracağız. Kurtuluş Savaşı sonrasında; genç Cumhuriyet’i kuranlara ve geleceğimiz, umudumuz olan evlatlarımıza sözümüz, yaşanılabilir bir ülkenin inşası adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışında yılmadan çalışmaktır.

15 Mayıs 2023 ve sonrası Cumhuriyet’i yeniden inşa etme zamanı…

Ancak; şimdi birlik ve çalışma zamanı.

Hep beraber başaracağız. Başaracağız, başaracağız…

Hep beraber kazanacağız.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ