Reklam
Reklam

“TANRI SİZİ BELKİ AF EDER AMA BİZ AFFETMEYECEĞİZ”

“TANRI SİZİ BELKİ AF EDER AMA BİZ AFFETMEYECEĞİZ”
  • 09.05.2021
Reklam

CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, düzenlediği basın toplantısında, hükümetin tam kapanmayla ilgili aldığı kararları eleştirirken, AK Parti Keşan İlçe Gençlik Kolu üyelerinin bir restaurantta iftar yapmasına da “Bu insan aklıyla alay etmektir, hakarettir.” diyerek tepki gösterdi.

İlk olarak halkın Kadir Gecesi’ni kutlayan Pekcan, “Günahları olanların dua etmesini, Tanrı’nın bağışlayıcı olduğunu bir kere daha söylüyorum.” dedi.

“İNSANLARIMIZ AÇLIKTAN ÖLMEKLE VİRÜSTEN ÖLMEK ARASINDA KALDILAR”

Açıklamasının devamında vaka sayılarının beklenen hızda azalmadığın dikkat çeken Recep Pekcan, şunları söyledi: “Önümüzdeki bayramı bir avantaja çevirip elimizden geleni yapmak zorundayız. Bu tam kapanma denilen süre aslında hepimiz biliyoruz ‘tam kapanma’ değil. Neresinin kapalı neresinin açık olduğu çok belli değil. İnsanlarımız açlıktan ölmekle virüsten ölmek arasında kaldılar. Eğer hükümet tarafından bir tam kapanma kuralı uygulanıyorsa ülkede yaşayan insanların ihtiyaçlarının devlet tarafından giderilmesi lazım. Ancak görüyoruz ki böyle bir durum yok. Aylardır, borçlarını dükkânlarının kiralarını ödeyemeyen insanlarımız var. Devletimiz buna çare olarak uzun vadeli, faizsiz, yapılandırılan krediler ile çare olmaya çalışıyor. ‘Dükkânını açma kapalısın’ diyorlar ama vergi dairesi açık, bankalar açık. Elektrik, su faturası çalışıyor. Yani bu tam kapanma insanın aklına biraz ters geliyor. Kapanma sürecinde elinden geleninin fazlasını yapan Kaymakam çalışanlarına emniyet çalışanlarına, jandarma çalışanlarına ve özellikle sağlık personeline teşekkür ediyorum ve kutluyorum.”

“TANRI SİZİ BELKİ AF EDER AMA BİZ AFFETMEYECEĞİZ”

Açıklamasının devamında AK Parti Keşan İlçe Gençlik Kolları üyelerinin bir restaurantta iftar yapması konusuna değinen ve yaşanan olaya “Bu insan aklıyla alay etmektir, hakarettir” diyerek tepki gösteren Recep Pekcan, sözlerini şöyle tamamladı: “Açıklamalarında benim kulağıma gelen bilgiye göre ‘biz vefa destek grubuyuz’ demişler. Orada iki yönlü düşünmeye başlıyorum. Vefa destek grubu AKP Gençlik Kollarından mı oluşuyor? Öyle değilse ve Vefa Destek Grubu olsa bile bir toplu iftarda ne işi var. İftarda bir takım seçilmiş ve atanmış insanların da olduğu kulağıma geldi. Eğer bir şey düzelecekse hak, hukuk, adalet çerçevesinde ve eşitlikle yapılması gerekiyor. Sen lokantacıyı, elektronikçiyi, tuhafiyeciyi, berberi kapatıyorsan zincir marketi açmayacaksın. Eğer açıyorsan insanlar tepki göstermekte haklılar. Bu insan aklıyla alay etmektir, hakarettir. Bu kurallara uyan, dükkânı açamayan, kiralarını ödeyemeyen benim esnafıma ve halkıma bunun hesabını hiçbir zaman veremeyeceksiniz. Bu gece Kadir Gecesi, gidin dua edin Tanrı sizi belki af eder ama biz affetmeyeceğiz. Biz ulu önder Atatürk gibi ellerimizi arkaya bağlayınca soruşturma açıyorsunuz ama bazıları iftar dahil bir araya gelip bütün kuralları esnettiğinde hiçbir şey olmuyor. Olayın takipçisiyiz. Üç kişi bir araya geldi diye ceza yazılan insanlar varken birileri toplanıp iftar yemeği veriyorsa, ellerinde saçma sapan kağıtlarla biz izinliyiz diye dolaşıyorlarsa, arkası iyi olanlara, durumu iyi olanlara piyasada bilenlere ceza yazılmayıp, sıradan vatandaşıma ceza yazılıyorsa bu süreç çok daha uzun sürecektir.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ