Reklam
Reklam

KEFEN, TAHTA, LEVAZIM BEDAVA…

KEFEN, TAHTA, LEVAZIM BEDAVA…
  • 24.06.2019
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 21 Haziran 2019 tarihinde hizmete giren Alo 188 Cenaze Hizmetleri Hattı hakkında bilgi verdi.

Vatandaşın cenaze hizmetlerini daha kolay ve hızlı şekilde alabilmesi için kurulan ve hem cep telefonlarından hem de sabit hatlardan ulaşılabilen Alo 188 Cenaze Hizmetleri Hattı, 24 saat boyunca aktif olarak hizmet veriyor.

Cenazesi olan vatandaşlar, Alo 188’i arayarak Keşan Belediyesi Hizmet Binası’na gelmeden cenaze hizmetlerini başlatacak.

Belediye tarafından, kefen, tahta gibi cenaze levazımat malzemeleri ücretsiz karşılanıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Daha önce deneme aşamasında olduğumuz Alo 188 Cenaze Hizmetleri Hattımız hizmet vermeye başladı. Vatandaşımız 7/24 hattımızı arayarak cenazesi olduğunu bildirebilir. Eğer evde ölüm gerçekleşmişse doktorun ölüm belgesini imzalamasından sonra cenaze, Keşan Belediyesi tarafından defin öncesi alınmak üzere Keşan Devlet Hastanesi Morgu’na götürülüyor. Sonrasında aileden bir kişi anons birimine gelerek vefat ilanını ilgililere veriyor. Seçim döneminde bu konuda vatandaşa sözümüz vardı. Bu sözü yerine getirmiş olduk. Vatandaşımız cenazesinde acısını yaşayacak, yasını tutacak, cenaze işlemleriyle ilgili her şey personelimiz tarafından yapılacak. Alo 188 Cenaze Hizmetleri Hattı’na bilgi verilmesinin ardından personelimiz harekete geçerek, cenaze aracından otobüs hizmetine,  lokmadan tahta ve kefenine kadar tüm defin işlemleriyle ilgilenecek.” dedi.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ