Reklam
Reklam

KEŞAN, 10 KASIM’DA ATASINI ANDI

KEŞAN, 10 KASIM’DA ATASINI ANDI
  • 10.11.2023
Reklam

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hayata gözlerini yummasının 85’inci yılında, tüm yurtta olduğu gibi Keşan’da da özlemle anıldı.

İlk program, Cumhuriyet Meydanı’ndaki yeni Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi.

Saat 08.50 sıralarında başlayan törende, Atatürk anıtına Keşan Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Keşan Belediye Başkanlığı ile siyasi parti ve dernek ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından çelenk sunuldu.

Çelenklerin sunulmasının ardından, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata veda ettiği saat 09.05’te, sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Belediye hoparlöründen çalan siren sesiyle birlikte tüm yurtta olduğu gibi Keşan’da da adeta hayat durdu.

Meydanda bulunanlar gibi şehrin her yerinde; yayalar durdu, araçlar korna çaldı, inşaat işçileri, seyyar satıcılar, işyerlerinde bulunanlar, okullardaki öğrenciler hazır ola geçti.

Tören, Keşan Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki çelenk sunumunun ardından, program Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda devam etti.

Yusuf Çapraz Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program, saat 10.00’da saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programda, günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmaların ardından, ‘10 Kasım’ konulu oratoryonun sunulmasıyla devam etti.

Oratoryo salonda bulunanlar tarafından ayakta alkışlandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ