Reklam
Reklam

KEŞAN BELEDİYESİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNE İLK MÜDAHALE YANGIN SÖNDÜRME ARACI KAZANDIRILDI

KEŞAN BELEDİYESİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNE İLK MÜDAHALE YANGIN SÖNDÜRME ARACI KAZANDIRILDI
  • 29.04.2020
Reklam

Hem donanımı hem de tecrübeli personeliyle bölgedeki en önemli teşkilatların başında gelen Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, yeni aldığı ve ilk müdahalede çok önemli bir görev üstlenen Rotfire yangın söndürme ekipmanıyla, bundan sonra yangınlara daha hızlı ve daha etkili şekilde müdahale edecek.

Alınan yeni ekipmanla ilgili bugün, İtfaiye Müdürlüğü’nde tanıtım gerçekleştirildi.

Saat 15.30 sıralarında başlayan tanıtımda aracın özellikleri Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve İtfaiye Müdürü Savaş Yiğit tarafından aktarıldı.

İtfaiye Müdürlüğü envanterine katılan yeni Rotfire yangın söndürme makinesi ile yangınlara daha hızlı ve etkili bir şekilde müdahale edebileceklerini belirten Belediye Başkanı Helvacıoğlu, “İtfaiyemiz artık daha hızlı ve etkili. Ekipmanın takıldığı aracımız öncü bir ekip olarak yanığına ilk müdahalede bulunacak. Keşan Belediyesi olarak attığımız her adım vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliğini korumak için. Ekipman az yer kapladığı için yangınlara daha hızlı ulaşım sağlanacak, yangında yüksek basınçla etkili müdahale sağlanacak. Dar sokaklar, şehir içi trafiği gibi yangına müdahaleyi geciktiren durumların önüne geçecek etkili bir ekipmanı daha Keşan Belediyesine kazandırdığımız için çok mutluyuz. Aracımız küçük ama yaptığı iş büyük ve çok etkili. Hiç kullanmak zorunda kalmamak dileğiyle.” dedi.

İtfaiye Müdürü Savaş Yiğit de, uzun yıllardan bu yana Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün ihtiyacı olan bir ekipmanı Keşan Belediyesine ve Keşan halkının hizmetine kazandırdığı için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür etti ve şunları söyledi: “Rotfire’ın üzerinde bulunan su ve köpük tankları ve kendinden bağımsız motoru sayesinde hiçbir güç kaynağına gereksinim duymadan çok hızlı ve etkili şekilde yangınlara müdahale edeceğiz. Öncü aracımız 300 litre su 40 litre de köpük taşıyor. Bu aracımız özellikle dar sokaklardaki yangınlarda, mesire alanlarındaki yangınlar ile araç yangınlarında çok işimize yarayacak. Normalde İtfaiye araçlarımız 5 ton su kapasiteli. Teknolojik yeni ekipmanımızla 300 litre su ve 40 litre köpükle aynı işi daha etkili ve hızlı yapmış olacağız. Suyumuzu da israf etmemiş olacağız. Aracımız Keşan’da ilk hatta Edirne’de de bu ekipman şu anda yok onlar da almayı düşünüyorlar. Keşan’a en yakın Tekirdağ’da bu ekipmandan bulunuyor.”

Helvacıoğlu, Keşan’ın bölgedeki en güçlü itfaiyelerden olduğunun altını çizdi ancak alınması gereken ekipmanlar da olduğunu ve bunları kısa süre içerisinde Keşan Belediyesine kazandıracaklarını ifade ederek, “1 itfaiye ve 1 arazöze ihtiyacımız var. Çünkü sadece Keşan değil hem Yayla, Erikli ve Danişmet mücavir alanlarımız hem de köy ve beldeler ile bölgeye hitap ediyoruz. Ancak vatandaşlarımız müsterih olsunlar üst üste 3 yangın olursa Keşan Belediyesi İtfaiyesi’nde araç sıkıntısı ancak olur. Yedek araç ve ekipmanlarla can ve mal güvenliğinin korunduğu en önem verdiğimiz İtfaiye Müdürlüğümüzü güçlendirmeye devam edeceğiz. Çünkü Keşan sürekli büyüyor ve hizmetleriyle bölgeye hitap ediyor. Yüksek katlı binalara ulaşmadaki eksikliğimizi de bu yıl ki planlamalarımız içine aldık.” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu, İtfaiye Müdürlüğü’nün yangınlara müdahale haricinde; parmakta sıkışan yüzükten, kuyuya düşen küçükbaş hayvanları kurtarmaya, başına pet şişe sıkışan köpekten, anahtarın evde unutulmasına kadar ilginç olaylara da müdahale ederek vatandaşın canını ve malını koruduğunu bildirdi.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ