Reklam
Reklam

KEŞAN KENT KONSEYİ: “KEŞAN HALKI GERÇEKTEN ATATÜRK DEVRİM VE İLKELERİNİN YILMAZ SAVUNUCUSU”

KEŞAN KENT KONSEYİ: “KEŞAN HALKI GERÇEKTEN ATATÜRK DEVRİM VE İLKELERİNİN YILMAZ SAVUNUCUSU”
  • 30.10.2023
Reklam

Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada; dün gerçekleştirilen “Cumhuriyetimizin 100. Yılı Halk Yürüyüşü” nedeniyle başta Keşan halkı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür edildi.

Açıklamada şunlar ifade edildi: “Kent Konseyi öncülüğünde düzenlediğimiz Cumhuriyetimizin 100. Yılı Halk yürüyüşü gösterdi ki Keşan halkı gerçekten Atatürk devrim ve ilkelerinin yılmaz savunucusu, Cumhuriyet sevdalısı. Tüm Keşan halkına kucak dolusu sevgi ve selamlarımızı gönderiyoruz.

Gerek ön görüşme yaptığımız; tüm oda, dernek, sendika, STK, siyasi partilere ve Belediye Başkanımıza, toplantı salonunu genel toplantımıza tahsis eden Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan ve yönetimine, Keşan Ticaret ve Sanayi Odasındaki toplantı katılımcılarına, özellikle mahalle muhtarlarımıza ve 3 yüksek okulumuzun temsilcilerine teşekkür ediyoruz.

Ayrıca yürüyüşün örgütlenme çalışmalarının her noktasında fiilen yer alan DİSK-GENEL İŞ yönetici ve temsilcilerine, EĞİTİM-SEN Temsilcilik yönetimine, yürüyüşümüze ses aracı tahsis eden ve bayrak desteği veren belediyemize ve yürüyüş günü ses araçlarında görevli belediye personeline de teşekkür ediyoruz.

Yürüyüşümüzün gerçekleştiği gün katılımcı kitlenin güvenliğini ve yürüyüşümüzün sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan tüm emniyet mensuplarına da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Keşan başardı. Cumhuriyetin ‘Egemenlik, Kayıtsız – Şartsız, Milletindir.’ şiarını, padişahta toplanmış tüm yetkilerin halka devredildiği bir rejim olduğunu ve TBMM’nin bu yetkilerin yaşama geçirildiği mekan olduğunu ama başta laiklik olmak üzere Atatürk’ün tüm devrim ve ilkelerinin CUMHURİYETİN olmazsa olmazları olduğunu bu günkü duruşu ile kanıtladı.

Ulusal Bayramlarımızın bizleri bir arada tutan değerler olduğunu unutmadan, uzun süredir ulusal bayramlarımızın sınırlı sayıda katılımcı ile çelenk sunma etkinliğine evriltildiği ve 2000 ve sonrası doğan çocuklarımız için Ulusal Bayramlarımızın hiçbir anlam ifade etmemeye başladığı gerçeğini  gören bir noktadan bundan sonra ki süreçte tüm ulusal Bayramlarımızı 7’den 70’e her yurttaşımızın katıldığı ve ortak coşkuyu yaşadığı bayramları hep birlikte kutlama dileklerimizle Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun!”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ