Reklam
Reklam

KEŞAN TSO YÖNETİM KURULU ÜYESİ ENGİN: “EĞİTİME ARA VERİLMESİ ‘TATİL’ DEĞİL ‘SOSYAL MESAFELENDİRME’DİR”

KEŞAN TSO YÖNETİM KURULU ÜYESİ ENGİN: “EĞİTİME ARA VERİLMESİ ‘TATİL’ DEĞİL ‘SOSYAL MESAFELENDİRME’DİR”
  • 14.03.2020
Reklam

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu üyesi Sevtap Engin, Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan yeni tip corona virüse karşı Türkiye’de eğitim alanında alınan önlemler hakkında açıklamada bulundu.

Engin, ülke genelindeki bütün okulların bir haftası uzaktan eğitim olmak üzere 2 hafta, üniversitelerin ise 3 hafta süreyle tatil edildiğini hatırlatırken, kreşlerin ve bakım evlerinin de bu süreçte kapalı olmasının ve kreş zamanı çocukları olan ebeveynlerin idari izinli veya mazeretli izin kullanabilmesinin bir zorunluluktan meydana geldiğini ifade etti.

Bu 2 haftalık dönemin tatil değil sosyal mesafelendirme olduğuna vurgu yapan Sevtap Engin, “Küresel ölçekli bir probleme karşı alınması gereken tedbirdir. Salgın kapsamında eğitime ara verilmesi tatil değil tedbirdir.” diye konuştu.

Mümkün oldukça kalabalık yerlerden uzak durulmasını gerektiğine de dikkat çeken Engin, şöyle konuştu: “Bulunduğumuz bu süreçte verilmiş olan tatil kararı aslında bir tatil değil, tedbir durumudur. Bu sebeple zorunlu durumlar dışında dışarı çıkılmamalı, tatil havasına girip AVM, park gibi kalabalık alanlara gitmemelidir. Olabildiğince evde kalarak sosyal izolasyon yapmak daha iyi bir seçim olacaktır. Söylenen tedbirlere uyulmalı, en önemlisi bireysel hijyen kurallarına çok özen gösterilmelidir.”

Sevtap Engin, uzaktan eğitim ile ilgili olarak da gün boyunca yayın olacağını belirterek, yayınların hangi saatinin hangi sınıf seviyesindeki öğrencileri kapsayacağının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirleneceğini sözlerine ekledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ