Reklam
Reklam

KEŞANLILAR DA BALKON VE PENCELERDEN İSTİKLAL MARŞI’NI OKUMA COŞKUSUNU YAŞADI

KEŞANLILAR DA BALKON VE PENCELERDEN İSTİKLAL MARŞI’NI OKUMA COŞKUSUNU YAŞADI
  • 20.05.2020
Reklam

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Keşan’da da vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın çağrısıyla balkonlara ve pencerelere çıkarak İstiklal Marşı’nı okudu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, bugün saat 19.19’da, ellerindeki Türk bayrakları ile balkon ve pencerelere çıkan binlerce kişi, aynı anda İstiklal Marşı’nı okuma coşkusunu yaşadı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdür İlhan Saz, Keşan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Vedat Çimen, Belediye Başkan yardımcıları, Keşan Belediye bandosu ile oluşturulan kortej, bazı caddelerde marşlar eşliğinde yürüdü.

Saat 18.00 sıralarında, Keşan Belediye Bandosu ile birlikte Rasim Ergene Caddesi’nden yürüyüşe başlayan kortej, Alparslan Türkeş Meydanı’ndan geçti ve Anafartalar Caddesi üzerinden Keşan Atatürk Stadı’na ulaştı.

Korteji balkonlara çıkarak alkışlayan vatandaşlar, bandonun çaldığı marşlarla coşkulu anlar yaşadı.

Korteje katılanlar, saatler tam 19.19’u gösterdiğinde Keşan Atatürk Stadı Çim Saha tribünlerindeki dev Atatürk portresi ve Türk bayrakları önünde İstiklal Marşı’nı okudu.

Bu sırada balkonlarına ve pencelerine çıkan Keşanlılar da Keşan Belediyesi’nden yapılan anons ile İstiklal Marşı’nı hep birlikte söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ