Reklam
Reklam

KEŞASPOR BAŞKANI GERGİN: “SPOR YATIRIMLARI KONUSUNDA KEŞAN ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR”

KEŞASPOR BAŞKANI GERGİN: “SPOR YATIRIMLARI KONUSUNDA KEŞAN ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR”
  • 21.12.2020
Reklam

Tescil çalışmalarını tamamlayan Keşanspor yönetimi, bugün, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Saat 12.00 sıralarında başlayan ziyarete, Keşanspor Başkanı Nehir Gergin ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Ziyaretin ardından Helvacıoğlu, Gergin ve kulüp yöneticileri, Keşan Belediyesi Atatürk Stadı’na giderek, devam eden yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Burada konuşan Başkan Mustafa Helvacıoğlu, “Keşanspor konusu bilindiği gibi seçim dönemindeki projelerimizden birisiydi. Keşan’ın bir eksiği vardı. 61 yıllık Keşanspor’un Keşan’da etkisiz olması, Keşanlı taraftarlar ve hemşehrilerimiz olarak bizleri üzüyordu. 4 kulübümüz vardı, şimdi 5 kulübümüz oldu, efsane geri döndü. Yönetimize teşekkür ediyorum, Keşanspor’un bir marka olduğunu tescil etmiş oldular. Ziyarete marka tescil belgeleri ile geldiler. Yani Keşanspor artık bir Türkiye markası olma yolunda adımını atmış oldu.” dedi.

Keşan’ın markalarıyla büyüdüğünü ve büyüdükçe de markalaştığını dile getiren Helvacıoğlu, şunları ifade etti: “Her konuda Keşan marka olacak diye iddialıyız dedik. 5-10 yıl içinde her yanıyla gıdasıyla, sporuyla, kültürüyle, her türlü etkinlikleriyle Keşan’ın adıyla, Keşanlı bile bir marka olacak kadar gurur duyacak diye iddialı bir söylemde bulunduk. Bu söylemlerimiz tek tek gerçekleşiyor. Keşan’ın siyasi, idari, girişimci dinamikleri her konuda her dalda çalışıyor. Bu sadece bir dalımız. Keşanspor ve diğer kulüplerimizle beraber Keşan’ımızı sporda daha ileriye taşıyacağımız bir yolculuğumuz başlıyor.”

Keşan Belediyesi Atatürk Stadı’ndaki çalışmalara devam ettiklerini kaydeden Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “5 takımımızla inşallah bu stadyumda, pandeminin ardından ciddi başarılara imza atacağımıza söz veriyoruz. Stadyumdaki çalışmalarımız olağanüstü düzeyde ileri seviyede. Çalışma takvimine 15 gün bir ay kadar önde gidiyoruz. Hava şartları müsaade ettiğinde inşallah nisan, mayıs aylarında burada yeni bir stadyum göreceğiz. Daha sonra da ikinci kademeyi başlatacağız. Spor salonumuzun tamir tadilatı başlayacak ve ikinci etapta beş bin kişilik bir tribün daha gelecek. Önce bin kişilik bir tribün daha sonra ikinci etapta beş bin kişilik tribün gelecek. Harıl harıl, gece gündüz, cumartesi pazar demeden çalışan ekibimize teşekkür ediyorum. Eski stadyumdan hiçbir eser kalmadı. Yeni stadyumu ile güzel bir spor kenti olsun istiyoruz. Keşanspor ile diğer takımlarımız ile hep beraber Türkiye de örnek başarılara imza atacak spor faaliyetlerini özledik. En kısa zamanda da Keşan’a bu spor tesisimizi kazandırmaktan memnuniyet duyacağız.”

Daha sonra konuşan Keşanspor Başkanı Nehir Gergin de şöyle dedi: “Keşanspor olarak Belediye ayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bugüne kadar bize verdiği desteklerle kulübümüzün kurumsallaşması ve kendi ayakları üzerinde durabilir hale gelmesi için çalışıyoruz. Sürekli gelir kaynakları üretmek için çalıştık. Ancak koronavirüs sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi bizim kulübümüz de faaliyetlerinde aksamalar yaşıyor. Özellikle amatör kulüplerin maçlarına devam etmemesinden dolayı biz de kulüp olarak aktif bir dönem yaşayamıyoruz. Marka tescilimizi bu aşamada yaptık. Marka tescili sanıyorum Keşan’da spor kulüpleri bazında bir ilk. Daha öncesinde olduğunu sanmıyorum. Tabi bu bizim mağazamızı hayata geçirmemizin ardından Keşanspor’un markalı ürünleri ortaya çıktı ve bu ihtiyaç oldu. Marka tescili yapmamız gerekti. İktisadi işletmemizi kurmuştuk. Keşanspor’u şirketleştirmeye çalışıyoruz. Keşanspor’u bizden sonraki dönemlere, nesillere hazır bırakmaya çalışıyoruz. Bu anlamda da bu yatırım, bu stadyum, yatırımların en üstünde ve en büyüğü.”

GERGİN: “YÜZME TAKIMI DA KURMAK İSTİYORUZ”

Koronavirüsün spora da çok büyük zarar verdiğine dikkat çeken Nehir Gergin, “U-19 takımımız il şampiyonu olmuştu, U-17 takımımız da hazırdı, U-15 takımızda il üçüncüsü oldu.  Biz her zaman sanki bir ay, iki ay sonra maçlar başlayacakmış gibi hazır kalmaya çalışıyoruz. Teknik ekibimizle, futbolcularımızla, yönetim kurulumuzla diri bir şekilde virüsün sonrasını bekliyoruz. Başkanıma çok teşekkür ediyorum gençlik yatırımları, spor yatırımları konusunda Keşan altın çağını yaşıyor. Hiç bu kadar büyük yatırımları daha önce almamıştık. Semt sahalarıyla, stadyumuyla, havuzumuzla. Bir yüzme takımı da kurmak istiyoruz. Keşanspor’a sahip çıkmaya devam etmeliyiz.” diye konuştu.

Gergin’in ardından yeniden söz alan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Tüm kulüplerimizin Keşan’ıyız. Keşan hepimizin. Bütün kulüpler kardeş, hepsine eşit davranıyoruz. Hepsi Keşan’ımızın dinamikleri, spor temsilcileri. O nedenle bütün kulüplere teşekkür ediyorum.” dedi.

Keşan Belediyesi Atatürk Stadyumu yapım işinin üstlene firmanın yetkilisi Kerim Kılıçgedik da çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: “Özverili bir şekilde çalışıyoruz. Söylediğimiz tarihten 2-3 ay önce teslim etmeye çalışacağız. İnşallah mayıs sonu gibi teslim etmeye çalışacağız. Hava şartları müsaade ederse inşallah 19 Mayıs’ta teslim edeceğiz.”

Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik de şöyle dedi: “Pandemi döneminde tüm spor müsabakalarının iptal olması nedeniyle spor alanlarımızdaki yatırımların yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Suni çim sahada çalışmalar erken başladı, sahanın istinat duvarları ve büyüme çalışmaları devam edecek. Daha sonra çim saha ve diğer zeminler, tenis kortları yapılacak. İnşallah müteahhidimizin dediği tarihte biter ve halkın hizmetine açılır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ