Reklam
Reklam

KILIÇ, AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞININ YAPTIĞI PAYLAŞIMIN GERÇEKLERİ YANSITMADIĞINI BELİRTTİ

KILIÇ, AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞININ YAPTIĞI PAYLAŞIMIN GERÇEKLERİ YANSITMADIĞINI BELİRTTİ
  • 09.03.2022
Reklam

Edirne İl Genel Meclisinin CHP’li üyesi Şenol Kılıç, AK Parti Enez İlçe Başkanlığının sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımın gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

7 Mart 2022 tarihinde sosyal medya Facebook üzerinden, AK Parti Enez İlçe Başkanlığı hesabından yapılan paylaşımda, Sultaniçe köprüsüyle ilgili bilginin gerçeği yansıtmadığını kaydeden Kılıç, “Halkımızı kandırmaya ve algı yaratmaya çalışan yalan ve yanlış bir haberdir.” dedi.

Şenol Kılıç, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“1) Sultaniçe köprüsünün ihalesinin yapıldığı doğru değil; yalandır. İhalesi 17 Mart 2022 tarihinde yapılacaktır. İşte belgesi.

2-) Köprünün yapım işine en kısa zamanda başlanacağı belirtilmiş; yalandır. Çünkü;

ihale sonuçlanmadan yapım işine başlamak mümkün değildir. İhaleye belki katılan olmayacak, belki katılan firmalar  olacak ama yaklaşık maliyetin üstünde fiyat teklifi verecekler, belki katılımcıların iş deneyimleri, evrakları yetersizlik arz edecek vs. Dolayısıyla kurumca ihale iptal edilmek zorunda bile kalınabilinir. Kısacası ihale sonuçlanıp sözleşme imzalanmadan işe başlanamaz.

Bahse konu köprü, idare tarafından  hazırlanan ve Edirne İl Genel Meclisine gönderilen 2021 yılı taslak yatırım programında yoktu. İl Genel Meclisi 1 ay süren Kasım ayı (2020) yatırım programı görüşmeleri sırasında  taslak yatırım programında değişikliğe giderek Sultaniçe ve Keramettin köprü yapımlarını yatırım programına aldı. Bu iki köprü için 2 milyon TL bütçeden ödenek ayırdı. Bütçe ve yatırım programı oylanıp oybirliğiyle kabul edildi. Bazı  nedenlerden dolayı yetkililerce köprülerin yapılamayacağı öne sürüldü. Karar geri geldi ama İl Genel Meclisi kararını tekrarladı. Sonuçta yapım ihale aşamasına gelinmiş oldu.

5302 sayılı kanun çok açık, il özel idaresi bütçe ve yatırım programı il genel meclisince karara bağlanır. Nokta…”

Şenol Kılıç açıklamasına, AK Parti Enez İlçe Başkanlığına şu soruları da sorarak, şöyle devam etti: “CHP’li üyelerin çoğunluğunu oluşturduğu il genel meclisinde sizin partinizin de meclis üyeleri var. Bölgemizin zaruri ihtiyacı doğrultusunda faydalı karar almışız. Neden yalan yanlış haberler yapıp emek hırsızlığı yapıyorsunuz? Neden tüm il genel meclis üyelerine haksızlık ve saygısızlık yolunu seçiyorsunuz? Bilgi cahilisiniz!

Milletvekilimiz Sayın Fatma Aksal’a da ve İl Başkanınız Sayın Belgin İba’ya da haksızlık ediyorsunuz. Yağcılık yapmaya çalışırken küçük düşüyorsunuz. Çünkü kendileri, bu işin il genel meclis kararı doğrultusunda ve il içi  kaynaklardan ödenek aktarılarak  yapılacak olduğunu  gayet iyi biliyorlar.

Bu konuda teşekkür  edilmesi gereken en baştaki kişi geçtiğimiz dönem il genel meclis üyeliği görevinde bulunan ve 5 yıl boyunca yılmadan bu köprünün yapımını gündemde tutan Sultaniçeli Sayın Erol Açık’tır. İkinci sırada teşekkür edilmesi gereken İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Mehmet Geçmiş ve kararın altına direnerek iki defa imza koyan  tüm il genel meclis üyeleridir.

Hatırlatırım; gerçeklerin mutlaka bir gün  ortaya çıkması gibi kötü huyu vardır. Yalan yanlış haberler yaparak siyasi rant elde edemezsiniz, algı oluşturamazsınız. Hayır diyorsanız hodri meydan. Çıkarız halkın önüne belgelerle konuşuruz.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ