Reklam
Reklam

KILINÇ: “MÜJDELER OLSUN MÜJDEMİZİ ALDIK”

KILINÇ: “MÜJDELER OLSUN MÜJDEMİZİ ALDIK”
  • 25.08.2020
Reklam

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, ülke gündemiyle ilgili değerlendirmede bulunurken, AK Parti’nin yatırımlarını anlattı, muhalefeti de eleştirdi.

Açıklamasına, Karadeniz’de gerçekleştirilen doğal gaz keşfi ile başlayan Kılınç,  “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, beklenen müjde’yi açıkladı. Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdik. 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi  bulduk. Hedefimiz 2023’te Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır. İlmik ilmik dokuyarak yürütülen çalışmaların en büyük meyvesini almış olduk. Büyüyen Türkiye’nin rüzgarını arkamıza aldık. Bizim rotamız istikrar; pusulamız gelecektir. Ardından gelecek yeni keşiflerin müjdesi olacaktır. Rabbim bizlere  görülmedik zenginlikte bir kapı açtı. Yarın benzer kapılar başka yerlerde önümüze açılacaktır. Artık bu alanda en üst lige çıkmış bir Türkiye var. Bu bir devrimdir ve müjde kadar önemlidir. Her başarının ardın da ,her umut yolculuğunun ilk adımında  inançla çalışan, Cumhurbaşkanımız  ve AK Parti Genel Başkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan , Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez ile birlikte çalışan yol arkadaşlarımıza minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti  Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başkent  Organize Sanayi Bölgesindeki Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikasının açılışını yapmasıyla ilgili de Gürcan Kılınç, şunları ifade etti: “400 milyon dolarlık bir yatırımla 100 bin metrekare kapalı alanda kurulan ve 1400 insanımıza istihdam imkanı sunan tesisimizi Güneş Paneli sektöründe liderliğe taşıyacağımıza  inanıyoruz. Yenilenebilir enerji olayı gerçekten bizler için çok önemlidir. Artık sadece üretmek yetmiyor, Şirketlerimizin inovasyona araştırma geliştirme faaliyetlerine de ağırlık vermesi gerekiyor. Güneş panelleri ve bileşenlerine harcadığımız milyonlarca dolarlık ithalatın önüne geçeceğiz.”

Dünyanın birçok ülkesinde Corona Virüsü nedeniyle yatırımların durduğuna ancak Türkiye’de özel sektör ve kamu kurumlarıyla özgün bir yol izlendiğine dikkat çeken Kılınç, “Salgınla mücadelemizi sekteye uğratmadık, yatırımlarımızı durdurmadık. 800 bin insanın canına mal olan krizin üstesinden gelmek kolay değildir. Sadece sosyal hayatı değil, günlük yaşantımızın her alanını etkilemiştir. Ülkemiz aldığı tedbirler ve attığı adımlarla krizi en başarılı şekilde yürüten ülkelerdendir.  Vaka sayısında kısmi artış yaşansa da salgın kontrolümüzün altındadır. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve gece –gündüz demeden çalışan  tüm sağlık çalışanlarımıza minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Türkiye genelinde konut satışlarının Temmuz ayında %125 artarak tarihi bir rekora imza attığına da işaret eden Gürcan Kılınç, şöyle devam etti: “Elektrik tüketimi verileri artış eğilimde. Hidrokarbon arama faaliyetlerimize hız kazandırdık. Akdeniz’de attığımız adımlar enerji dışa bağımlılığımız ortadan kaldırmak için hayati öneme sahiptir.

 

 

 

 

 

 

 

CHP zihniyetinin bizi esir almasına izin verirsek bu ülkeyi sanayide dışa bağımlılığa mahkum ederiz. Sığ muhalefet anlayışının ülkemize verebileceği hiçbir şey yoktur. Sağa sola Türkiye’yi şikayet eden muhalefet bu ülkeye  yabancılaşmış demektir.

Özellikle ‘Doğu Akdeniz’de ne işiniz var?’ diye soran muhalefetlere; Türkiye’nin Doğu Akdeniz’den Libya’ya kadar yürüttüğü mücadele sadece bir hak mücadelesi değil bir istikbal mücadelesidir. Vatanımızı savunmak için ne kadar önemli gayretler veriyorsak bugün mavi vatanı savunmak da o derece önemlidir.

Türkiye’nin geleceği yüksek teknolojiye dayalı çalışmaları da ihmal etmiyoruz. Savunma Sanayisinden Ticari kullanımlara kadar her alanda Türkiye’yi hak ettiği seviyeye çıkaracağız .

Yıllarca bu milletin önünü  kesenleri yerle yeksan ediyoruz. İnsanımızın önünde yepyeni ufuklar açıyoruz. ‘Yapılamaz’ denilen ne varsa yaptık. ‘Cesaret edilemez’ denilen ne varsa cesaret ettik. ‘İzin vermezler’ denilen ne varsa izin istemeden yapılacağını gösterdik.

Hedeflerimiz hep yenilenmiştir. Bizler hep birlikte tam yol ileri gideceğiz. Milletimizle beraber; durmak yok, yola devam!”

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ