Reklam
Reklam

KIRKLARELİ VE LÜLEBURGAZ’DA ETKİLİ OLDU

KIRKLARELİ VE LÜLEBURGAZ’DA ETKİLİ OLDU
  • 06.04.2020
Reklam

Şiddetli rüzgar, Kırklareli’de hayat olumsuz etkilerken, ağaçları devirdi.

Rüzgar, Kırklareli il merkezi ile Lüleburgaz’da etkili oldu. Rüzgarda ağaçlar devrildi, enerji hatlarında kopmalar meydana gelmesi nedeniyle elektrik kesintileri yaşandı.

Kırklareli’de Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Park ve Bahçeler Birimi ekipleri, şiddetli fırtına nedeniyle zarar gören cadde ve sokaklar anında giderek kırılan ağaçları ve dallarını kaldırarak belediye araçlarına yükleyerek caddelerin açılmasını sağladı.

Lüleburgaz’a bağlı Ahmetbey beldesinde saatteki hızı zaman zaman 45 kilometreye ulaşın şiddetli rüzgar, dev gibi ağacı kökünden çıkardı.

Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, “Beldemizde esen fırtına hayatı felç etti. Sabah 06.00’da başlayan fırtına ağaçları kökünden çıkarırken, evlerin çatılarını uçurdu, duvarları yıkarken , elektrik havai hatları koptu. Vatandaşlarımız ciddi sıkıntılar yaşadı. Beldemizin kenarında bulunan dev gibi ağacı, fırtına kökünden çıkardı. Kökünden çıkan ağacı gören halkımız büyük korku yaşadı. Sabahtan bu yana yüze yakın ihbar aldık. Yıkılan ağaçlar, uçan çatılar, tabelalar, yıkılan duvarlar ve tellerden kıvılcım çıkmasına neden olan ağaç dalları nedeniyle vatandaşlarımız ciddi sıkıntı yaşıyor. Birçok hanede, birçok sokakta elektrik kesintileri var, elektriğe ihtiyaç duyacak hastalarımız var ancak yoğun fırtına nedeniyle elektrik dağıtım şirketi bakım ekipleri ile iletişim sağlanamıyor. Şu an sokaklarda ve belediyede bulunan çalışanlarımız elektrik sağlayıcısı kurum ve bakım/onarım ekiplerini beklemektedir. Fırtına nedeniyle kopan elektrik telleri hayati tehlike yaratmaktadır.” dedi. (DHA)

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ