Reklam
Reklam

KÖY MUHTARI İLE BİR VATANDAŞ TARAFINDAN KISIRLAŞTIRMAK İÇİN BELEDİYEYE GETİRİLMİŞ

KÖY MUHTARI İLE BİR VATANDAŞ TARAFINDAN KISIRLAŞTIRMAK İÇİN BELEDİYEYE GETİRİLMİŞ
  • 21.05.2021
Reklam

Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü aracıyla Karahisar köyüne bırakılan ve eleştirilere neden olan köpeklerin, köye ait olduğu öğrenildi.

Köpeklerin bırakıldığını gören bazı Karahisarlı vatandaşlar da duruma tepki göstererek, yetkililerden açıklama yapmalarını istedi.

Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü,  “Karahisar köyüne köpek bırakılması” ile ilgili çıkan haberlere cevap verdi.

“TEDAVİLERİ YAPILIP YAŞAM BÖLGELERİNE GERİ BIRAKILDI”

Karahisar köyüne köpek bırakılması konusundaki iddialara cevap veren Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Serkan Doğru, şunları söyledi: “21 Mayıs 2021 günü Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Karahisar köyüne köpek bırakılmıştır. Bırakılan köpekler Karahisar köyü halkından 17 Mayıs 2021 tarihinde İ.S. tarafından 7 köpek, 24 Mart 2021 tarihinde M.P. tarafından 6 köpek olmak üzere toplamda 13 köpeğimiz Keşan Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde rehabilitasyonları yapılmış ve tedavilerinin ardından yaşam bölgelerine bırakılmışlardır.”

“KÖYDEN GELEN BİR HAYVANI KEŞAN MERKEZE BIRAKMAMIZ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Belirtilen tarih ve isimlerde; Keşan Belediyesi kayıtlarında 13 köpeğin tutanak karşılığı, kendi yaşam bölgelerine bırakılmak üzere teslim alındığını ifade eden Serkan Doğru, açıklamasına şöyle devam etti: “Teslim edenlerin kimlikleri K.V.K.K.’na istinaden gizli tutulmuştur. Tutanakların asılları ve kişilerin açık kimlikleri elimizde mevcuttur. Getirilen köpeklerin rehabilitasyonu tamamlanarak, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun 7. Maddesinin (a) bendine istinaden, getirildikleri noktalara bırakılmıştır. Belediyemiz 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği doğrultusunda çalışmalarını hassasiyetle sürdürmektedir. Köyler Belediyemizin sorumluluk alanı içerisinde değildir. Ancak hayvanların refahı için imkanlarımız dahilinde köylerden getirilen hayvanlara da hizmet vermekteyiz. Köyden gelen bir hayvanın Keşan Merkeze bırakmamızda söz konusu değildir.”

Doğru açıklamasının sonunda, sokak hayvanları ile ilgili çalışmalarına tabi oldukları kanun ve yönetmelikler doğrultusunda devam edeceklerini belirterek, hayvanların hakları, sağlıkları ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi noktasında hassas davrandıklarını, Keşan Belediyesi’nin de her canlının yanında olmaya devam edeceğini söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ