Reklam
Reklam

“KREDİ DESTEĞİMİZ BUGÜN İTİBARİ İLE SON BULUYOR”

“KREDİ DESTEĞİMİZ BUGÜN İTİBARİ İLE SON BULUYOR”
  • 31.03.2022
Reklam

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Can Tunç, KOSGEB “İstihdam Kredisi” ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Keşan TSO toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında konuşan Tunç, Keşan, İpsala ve Enez’de KOSGEB Temsilciliği olarak kredi kapsamında ön lisans, lisans, mesleki eğitim ve mesleki teknik lise mezunu olan toplamda 49 kişiye istihdam olanağı sağladıklarını söyledi.

“49 FİRMAMIZI DESTEKLEDİK”

“KOSGEB başkanlığımızdan gelen daire başkanımızın da katılımlarıyla, 2 Ocak  – 31 Mart tarihleri arasında uygulanan bu kredi destek paketimizin bugün son günüydü.” diyen Tunç, “Bu kredimizi her sektördeki 49 tane firmamızı destekledik. Bunların içerisinde imalattan hizmet sektörüne, eğitimden inşaata, mühendislikten taşımacılığa kadar tüm sektörleri kapsayacak şekilde üyelerimize ve uygun kriterleri sağlayan tüm işletmelerimize bu istihdam desteğini sağladık.” şeklinde konuştu.

“KREDİ DESTEĞİMİZ BUGÜN İTİBARİ İLE SON BULUYOR”

40 kişinin her birine 100’er bin TL, toplamda ise 4.9 milyon TL kredi desteği sağlandığını vurgulayan Kadir Can Tunç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bölgemizde önemli bir KOSGEB destekli hacim oluşturmuş olduk. Bu kredi desteğimiz ilk 2 yıl ödemesiz, daha sonrasındaki 2 yılda da toplamda 6 ayrı taksitte geri ödenecek formülde işletmelerimiz için avantajlı bir destek programı olarak sağladık. Kredi desteğimiz bugün itibari ile son buluyor. Bu 49 kişiye sadece kredi olarak değil ilave olarak da sosyal güvenlik kurumu ve İŞKUR destekleri ile işveren üzerindeki diğer resmi maliyetlerimizi de azaltmak için tüm çalışmaları yaparak işverenimize hem kredi hacmi sağladık hem de işveren maliyetlerindeki işçi maliyetlerini azaltarak önemli ölçüde destek olmuş olduk. Tamamlanan kredi desteğimizi muhtemelen nisan veya mayıs ayı içerisinde tekrardan açıklanıp bu kredi desteklerimizi olabildiğince yıl boyunca devam ettirip işletmelerimize kredi hacmi ve finansal destek, işçilerimize de finansal olanağı sağlayıp bölgesel anlamda bir hacim ve ekonomik genişlemeyi hedeflemekteyiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ