Reklam
Reklam

HELVACIOĞLU, SAHİLLERDE ANONS ARACIYLA UYARIDA BULUNDU

HELVACIOĞLU, SAHİLLERDE ANONS ARACIYLA UYARIDA BULUNDU
  • 02.04.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesinin mücavir alanları olan Erikli, Yayla ve Danişment’te Corona Virüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara ‘Evde kal’ çağrısı yapması için hazırlanan anons aracından vatandaşlara uyarıda bulundu.

Sahillere gelenlerin 14 gün karantinaya alındığını bildiren Helvacıoğlu, “Sahillerimize dışarıdan gelen misafirlerimizi uyarmak amacıyla anons aracımızla mücavir alanlarımızı ziyaret ettik. Ziyaretlerimiz kapsamında hem esnafımıza hem de Erikli Jandarma Karakoluna da giderek sahillerimize gelen vatandaşlarımızla ilgili bilgi aldık. Erikli, Yayla, Danişment ve Mecidiye’de 12 bin evimiz var. Bu sahil kesimimizde şu anda yaklaşık 2 bin 500 vatandaşımız yaşıyor. Bu sayının yarısına tekabül eden kısmı yaz-kış sürekli olarak burada yaşayanlar. Geri kalan yarısı da Corona Virüs nedeniyle İstanbul, çevre il ve ilçelerden gelmişler.” dedi.

Sahillere gelen herkesin jandarma tarafından çok sıkı şekilde denetlendiğini ve evlerinde karantina altına alındığını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, “Sahillere gelenler evlerinde 14 gün boyunca jandarmamız tarafından evlerinde denetleniyor ve dışarı çıkarılmıyor.” dedi.

Sahillere gelenlere Keşan Belediyesi tarafından corona virüs tedbirleri kapsamında yoğun bir mesai harcandığı ne yazık ki hizmet götürülemediğinin altını çizen Helvacıoğlu, “Burada sadece su hizmeti veriyoruz. Sağlık hizmeti alınacak bir nokta da yok. Açık olan 1-2 marketimiz var. Dezenfeksiyon konusunda yoğun çalışma nedeniyle sadece Keşan’a yetebiliyoruz. Sahillere gelmede artışlar var. Bunu önlememiz gerekli. Saros sahillerine misafirlerimiz gelmemeye gayret etsin. Çünkü misafirlerimiz buralara geldiklerinde mağdur olacaklar, sıkıntı yaşayacaklar.” şeklinde konuştu.

“Sahiller hepimizin ama gelmek için biraz sabırlı olalım.” uyarısında bulunan Mustafa Helvacıoğlu, “Misafirlerimiz Saros’u özlediler biliyorum ama biraz sabredelim ne olur! Bugünlerde sağlığınız için Saros’a gelmeyiniz. Evde kalın sağlıklı kalın.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ